Takhle vypadáme jako blbci! zlobí se Ščotka. Verva znovu vypadla z role

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Duel se Spartou rozehráli dobře a od 12. minuty vedli po zásahu Viktora Hübla. Jenže na přelomu první a druhé třetiny se jejich hra rozsypala jako domeček za karet. Hokejisté Litvínova v rychlém sledu třikrát inkasovali a náskok Pražanů už pak dotahovali marně.

Aplikace Tipsport extraligy

Pro chemiky se jedná o třetí porážku z posledních čtyř utkání. Předtím přitom severočeský celek zvítězil třikrát v řadě a vypadalo to, že se zvedá.

„Abych byl upřímný, tak si myslím, že když si na ledě nebudeme pomáhat, tak budeme furt vypadat jako blbci! Na náš hokej se nebude dát dívat, to je osobně můj názor. Musíme to zjednodušit, snad to bude lepší,“ soptil po utkání obránce Jan Ščotka.

Černožlutým nepomohla ani jeho branka ze druhé třetiny. Čtyřiadvacetiletý zadák se trefil potřetí v probíhajícím ročníku a se třinácti body je nejproduktivnějším obráncem Litvínova.

„Abych byl upřímný, tak si myslím, že když si na ledě nebudeme pomáhat, tak budeme furt vypadat jako blbci!“

Klíčovým úsekem pátečního střetnutí byl závěr první třetiny a začátek té následující. Verva už podobný výpadek předvedla poněkolikáté, tentokrát ji stál zápas. „Někdy fakt hrajeme dobře, ale nehrajeme celých šedesát minut. Když to nebudeme dodržovat, tak to prostě nepůjde,“ říká Ščotka.

„Na pár momentů jsme vypadli z role. Dostali jsme tam zbytečné góly, soupeř nás přebrusloval. Měli jsme nějaké šance, dali jsme tři góly a měli jsme sahat po bodech,“ přitakal litvínovský trenér Vladimír Országh.

Pražanům chyběla velká letní posila Roman Horák, který na sever Čech neodcestoval z rodinných důvodů. Jeho absence se ale příliš neprojevila, v první lajně ho dobře zastoupil Lukáš Rousek.

„Sparta má kvalitní mužstvo, a když vypadne jeden článek, tak ho nahradí někdo jiný. Podle mě to tak znát nebylo,“ tvrdí Ščotka.

„Musím říct, že jejich první lajna má dobrý pohyb. Jsou první, takže si hodně věří a lepí jim to. Dobře pro ně, ale my si to musíme víc hlídat,“ pokračuje litvínovský obránce.

„Na pár momentů jsme vypadli z role. Dostali jsme tam zbytečné góly, soupeř nás přebrusloval.“

Stejný názor sdílí i kouč Országh. „Sparta má velmi kvalitní mužstvo, kvalitní tři pětky. Nestojí to na jednom hráčovi, mají tam hodně kluků, kteří to mohou vzít na sebe a rozhodnout zápas,“ doplňuje.

Litvínov má den na to, aby se připravil na těžkou nedělní bitvu proti Mladé Boleslavi, ve středu pak narazí na Třinec. Černožlutí v tabulce aktuálně okupují dvanácté místo, na desátou Olomouc ztrácí tři body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz