Taková prohra nás nesmí složit, ví Bartošák. Nachytal ho lišák Černý

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hokejisté Litvínova zvládli v boji o šestku další těžké utkání, po Kometě dokázali přetlačit také Vítkovice a upevnili si pátou příčku tabulky. Tři body za vítězství 2:1 jim v Ostravě vystřelil lišák Jakub Černý, jenž při vlastním oslabení z těžkého úhlu nahodil kotouč do domácího brankoviště, a dokonale zaskočil jinak výborně chytajícího Patrika Bartošáka. "Bylo v tom trošku štěstíčka," culí se střelec vítězné branky.

"Dostal jsem se už do hodně těžkého úhlu. Tam už snad nic jiného nešlo udělat, než hodit puk na bránu. Ani nevím, jak to padlo. Jestli se to odrazilo od bránícího hráče, nebo až od gólmana. Hlavně, že to tam propadlo. Šťastný gól," raduje se Jakub Černý, který mazácky překonal Patrika Bartošáka. Jak ten viděl celou situaci, která rozhodla o osudu celého zápasu?

"Myslím, že mě to trefilo do ruky. Mára Hrbas mi říkal, že ho to taky trefilo do brusle. Jak jsem se hrnul na tyčku, asi jsem to rukou nějak srazil za brankovou čáru. Vůbec nevím, kudy kotouč prošel. Byl to nešťastný gól. Zbytečně jsem vyjel a pak už to nestíhal. Byl jsem rozházený," líčí třiadvacetiletý gólman, jenž se snažil na smolnou trefu rychle zapomenout.

"Podobných gólů už jsem dostal několik stovek. Není to něco, co by se mi nestalo. Pokud chci hrát na této úrovni, nebo někde výš, musím se naučit tohle házet na hlavu a chytat dál, což se mi, myslím, podařilo. Snažil jsem se na to nemyslet. Nevím, jestli to šlo poznat, ale psychicky jsem se pak cítil dobře," přiznává Patrik Bartošák po nešťastném momentu.

Černý: Stále si říkáme na tréninku, že je potřeba takové věci zkoušet

Podobnou branku nezažil poprvé ani Jakub Černý, který už dříve takové zakončení několikrát praktikoval. "Říkáme si to stále na tréninku, že je potřeba takové věci zkoušet. Jakmile není jiná možnost, tak poslat puk na bránu. Z takového úhlu padá spousta gólů. I když samozřejmě je to spíš o štěstí, že se tam skulinka najde," hlásí Černý po těsné výhře 2:1.

Vítkovice přitom začaly mnohem lépe, brzy vstřelily branku a měly herně navrch. "Souhlasím, soupeř lépe bruslil a dostával nás pod tlak." Domácí však ve druhém dějství srazily přesilovky. Hráli šest minut v kuse proti čtyřem, ale místo toho, aby skórovali, sami inkasovali. "Ta branka je utlumila, nám se ta oslabení podařila ustát a psychicky nám to pomohlo."

Hosté se pořádně zapotili také v závěrečných minutách, kdy měli Ostravané velký tlak. Hráli v přesile tří hráčů, přesto se jim srovnat nepodařilo. I díky neskutečné bojovnosti Severočechů. "Vyloženě jsme to ubojovali. Teď to bude hlavně o tom. Všichni se perou o co nejlepší pozici. Hraje se ve vysokém tempu a všechno směřuje k play off," ví Jakub Černý.

Litvínov po Kometě přetlačil rovněž Vítkovice a upevnil si páté místo tabulky, Ostravané jsou stále osmí a na šestku ztrácejí už osm bodů. "Ke konci při nás nestálo štěstíčko. Taková prohra nás ale nesmí složit. Víme, že umíme porážet silné soupeře a teď nás čekají další dva během čtyř dní. Nesmí nás to skolit, musíme se vzchopit," uzavírá Patrik Bartošák.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz