Takový hokej fanoušci nechtějí, soptí Sparta. Hradec je spokojený, co Gulaš?

Foto: hcsparta.cz

5. června 2020, 20:21

Martin Voltr

Pro kompromisní rozhodnutí o formátu Tipsport extraligy hlasovalo všech jedenáct členů výkonného výboru Českého hokeje. S jakou odezvou se ale setká v klubech? První už přispěchaly s reakcí.

Fanshop národního týmu

Výkonný výbor rozhodl o tom, že z extraligy se v příští sezoně nebude sestupovat a o jeden tým se rozšíří, jejich počet se ale v dalším ročníku vrátí na čtrnáct. Novinkou je i postup dvanácti mužstev do vyřazovacích bojů.

Poměrně ostrá negativní reakce přišla ze Sparty:

„Herní systém, který představil hokejový svaz, je v rozporu s návrhem klubů a extralize za nás rozhodně nepomůže. Týmy ze spodní části tabulky nebudou mít o co hrát. Takový hokej fanoušci prostě nechtějí,“ citovaly klubové sociální sítě generální manažerku Barboru Snopkovou Haberovou.

Není se co divit. Vždyť Sparta společně s Plzní a Libercem navrhovaly zúžení nejvyšší soutěže na dvanáct týmů. Jenže už tak dost radikální krok by byl v současné situaci ještě mnohem radikálnější, a tak jeho schválení předem vypadalo poměrně utopicky.

Zbylé dva kluby prozatím vyjádření nenabídly. Naopak Hradec Králové – tedy další klub, který by při splnění papírových předpokladů o záchranu určitě bojovat neměl – ústy generálního manažera Aleše Kmoníčka rozhodnutí kvituje.

„Výsledek hlasování výkonného výboru je pro náš klub pozitivní. Přestože jsme v prvním hlasování, které nebylo výkonným výborem přijato, zastávali většinový názor APK, byl pro nás tento finálně schválený model prioritní. Od začátku jsme ho jako klub preferovali,“ hlásí Kmoníček – tedy současně i člen výkonného výboru Českého hokeje – na webu Mountfieldu.

Dobře si totiž uvědomuje, že nikdo nedokáže přesně odhadnout dopady ekonomické krize. A už vůbec ne další zdravotní hrozby spojené s koronavirem, které by mohly příští ročník zásadně ovlivnit.

„Schválený návrh je v současné nejisté a finančně náročné době kompromisní, a umožní klubům tuto sezonu, která bude možná ještě hodně těžká, přečkat. Bude sloužit k finanční stabilizaci všech extraligových klubů a pomůže nám se sportovně i finančně připravit na další ročník,“ dodává Kmoníček.

Mezi členy výkonného výboru figuruje i Aleš Pavlík, šéf Vítkovic a současně prezident Asociace profesionálních klubů.

„V prvním hlasování jsme z pozice HC VÍTKOVICE RIDERA podpořili většinový návrh předložený APK LH, ten ovšem neprošel,“ odkazuje na klubových stránkách na model s baráží mezi nejhorším týmem extraligy a vítězem Chance ligy.

„Po následném zvážení všech aspektů i variant jsme se přiklonili ke kompromisnímu návrhu mezi APK a svazem, a ten byl jednohlasně přijat jako definitivní a jsme za něj rádi,“ hlásí Pavlík.

Poměrně neutrálně přijali rozhodnutí v Třinci a Mladé Boleslavi, tedy klubech, které v minulém ročníku skončily mezi nejlepší čtveřicí základní části.

„Rozhodnutí Českého hokeje respektujeme. Toto rozhodnutí se blíží návrhu doporučenému Asociací profesionálních klubů. Nezbývá než počkat si, co nadcházející doba přinese,“ uvedl pro ČTK generální manažer Bruslařů Jan Tůma.

Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů, reagoval pro iSport.cz takto: „Třinec se na APK vyjádřil v tom smyslu, že je pro baráž jedna-jedna, ale respektujeme rozhodnutí výkonného výboru.“

Na Twitteru už přijatý formát rázně odsoudil trojnásobný hokejista sezony Milan Gulaš, který delší dobu stojí proti uzavření extraligy:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz