Talent české obrany zůstává doma, podepsal smlouvu s Libercem

Foto: Jan Čermák, hcbilitygri.cz

Teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, a teď dostal obránce Jakub Dvořák moc příjemný dárek: V libereckém klubu podepsal dvouletý profesionální kontrakt.

Fanshop národního týmu

Ročník 2003 má Stanislava Svozila a Davida Jiříčka, ročník 2004 zase Tomáše Hamaru. A co ten následující? Může se to samozřejmě změnit, ale momentálně vyčnívá mezi talentovanými beky narozenými v roce 2005 právě Jakub Dvořák.

Jak fyzicky – díky svým 194 centimetrům –, tak výkonnostně.

Jakmile se přitom čeští sportovci začali „oklepávat“ po covidovém sevření, pro Dvořáka byl osud krutý: Koncem září, po pouhých třech týdnech juniorské soutěže, se zranil a vypadl ze hry na celý zbytek kalendářního roku 2021.

Po návratu si ale všechno vynahradil. Střídal dorost (později bronzový) i juniorku (stříbrnou) a v únoru už dostal prvních pět startů v Chance lize. Zdaleka ne jen symbolických, v dresu Benátek nad Jizerou trávil na ledě průměrně osmnáct minut.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Svůj reprezentační rejstřík tak dále nerozšiřoval v sedmnáctce, kde sezonu začal, nýbrž o kategorii výš. Trenéra Jakuba Petra zaujal během přípravných kempů natolik, že ve druhé polovině dubna jako jeden ze tří benjamínků vyrazil na mistrovství světa do Německa. V šesti utkáních nebodoval, s českým mužstvem skončil na čtvrtém místě.

Kromě očekávané účasti na Hlinka Gretzky Cupu ho v nejbližších týdnech a měsících čeká také boj o extraligu. V kapse má totiž dvouletou profesionální smlouvu.

„Jsme rádi, že se náš odchovanec Jakub Dvořák rozhodl pro českou cestu a stává se hráčem našeho týmu. Jakub je velký talent nejen libereckého, ale i českého hokeje. Své kvality prokazuje i v mládežnických reprezentacích a my doufáme, že jeho talent a hokejové umění se bude dále rozvíjet ve spolupráci s námi,“ uvedl pro web Bílých Tygrů sportovní ředitel a hlavní trenér A-týmu Patrik Augusta.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Těžko lze očekávat, že by se vytáhlý zadák zvládl okamžitě prokousat do liberecké sestavy, ale dveře má otevřené.

„Jsem rád, že Jakub může ukázat cestu dalším hráčům, kteří se do A-mužstva mohou dostat přímo z juniorky, pokud budou tvrdě pracovat a budou na to mít výkonnost,“ doplnil Augusta.

O talentu Jakuba Dvořáka svědčí i to, že figuruje mezi náhradníky pro přípravný kemp reprezentace do 20 let před mistrovstvím světa.

Aktuální soupiska Bílých Tygrů Liberec

Brankáři:
Daniel Král, Petr Kváča, Jakub Neužil.

Obránci:
David Aubrecht, Uvis Janis Balinskis, Lukáš Derner, Jakub Dvořák, Michal Ivan, Petr Kolmann, T.J. Melancon, Mislav Rosandič, Jakub Šedivý, Jan Štibingr, Ondřej Vitásek.

Útočníci:
Michal Birner, Michal Bulíř, Sebastian Čederle, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Petr Jelínek, Adam Najman, Jan Ordoš, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Jaroslav Vlach.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz