Talent měsíce října: Vyhraje Zdráhal, Indrák, nebo Kubalík?

Zdroj: hc-vitkovice.cz, hcskoda.cz

5. listopadu 2015, 12:09

hokej.cz

Vítkovice a Plzeň patřily v říjnu mezi nejlepší celky extraligy, proto se není čemu divit, že v nominaci hráčů, kteří mezi sebou budou pomyslně soupeřit o prvenství v anketě Talent měsíce, jsou hokejisté právě z těchto celků. Hned dva zástupce má západočeské mužstvo – útočníky Miroslava Indráka a Dominika Kubalíka. Plzeňské duo pak doplňuje vítkovický Patrik Zdráhal. Kdo nakonec vyhraje v anketě, která patří hráčům narozeným roku 1993 a mladším? Hlasujte!

partneři českého hokeje

Uzávěrka aktuální ankety je 6. října. Hlasování probíhá na Facebooku.

Patrik Zdráhal

Dvacetiletý útočník se ve vítkovickém kádru napevno usadil až v letošním roce a ukazuje, že by se mohl zařadit mezi hlavní opory ostravského celku. Září z pohledu mladého útočníka sice tak oslnivé nebylo, zato v říjnu už se mu dařilo více. Zaznamenal celkově 7 bodů (3+4). Povedl se mu zejména zápas proti Karlovým Varům, nasbíral v něm totiž tři body za dvě branky a nahrávku. V posledních čtyřech říjnových zápasech se však bodově neprosadil. I přesto si však myslíme, že si nominaci v anketě Talent měsíce zaslouží. Vždyť v týmovém bodování Vítkovic na tom je lépe jen Rostislav Olesz.

Miroslav Indrák

Působení plzeňského útočníka Miroslava Indráka je téměř jako přes kopírák s tím, jak se daří vítkovickému Zdráhalovi. O Indrákovi už extraliga zaslechla v loňském roce, stabilním členem kádru Plzně se ale stal až letos. Stejně jako Zdráhal i Indrák si připsal v říjnu 7 bodů (4+3) a momentálně se může pyšnit deseti kanadskými body. Zajímavostí je, že Indrák jako jediný z trojice nominovaných nezažil ani jeden dvoubodový večer, body sbíral vždy po jednom. Písecký odchovanec si sedl ve formaci se zkušeným Jaroslavem Kracíkem a Dominikem Kubalíkem.

Dominik Kubalík

Před sezónou se mluvilo o tom, že by mohl nahradit Dominika Simona, jenž zamířil za oceán. A Dominik Kubalík zatím ukazuje, že na to má. O první místo v anketě Talent měsíce se plzeňský útočník ucházel již v září, tehdy ale vítězství uzmul olomoucký Jergl. Teď se zdá, že by největším favoritem mohl být právě Kubalík. Se 17 body je momentálně na prvním místě produktivity Škodovky, v říjnu posbíral dohromady 9 bodů (4+5). V bodování soutěže mu patří skvělé třetí místo. Ba co víc? S jedenácti brankami je jen o gól horší než dosavadní lídři střeleckých tabulek Olesz a Hübl. Svou formu nyní může potvrdit na finském Karjala Cupu, kde zažije premiéru v seniorském národním týmu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz