Talentované posily pro Vrchlabí? Do přípravy zasáhli Jirásek a Dvořák

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

8. září 2019, 12:55

Pavel Mandát

Ambiciózní Vrchlabí, jemuž loni o chloupek unikl postup do Chance ligy, hlásí další pohyby v kádru. Ve středečním přípravném utkání se v dresu Stadionu objevili útočníci Filip Jirásek s Jaroslavem Dvořákem (na fotce).

partneři českého hokeje

Dvacetiletý Jirásek strávil většinu své dosavadní kariéry v Hradci Králové. Na východě Čech patří k největším talentům místního hokeje, však si také několikrát vysloužil pozvánku do juniorských reprezentací České republiky.

Na východě Čech nastoupil do jednoho utkání seniorské extraligy. Největší část dospělé hokejové kariéry prozatím absolvoval v Litoměřicích. Tam odehrál 76 utkání, během nichž si připsal sedm branek a šest asistencí.

Vydobyl si pověst respektovaného defenzivního útočníka, který je ideální do oslabení. Právě to bylo v Litoměřicích jeho největší devízou. Letos se zkoušel probojovat do kádru prvoligové Třebíče, kde však svoje působení před nedávnem ukončil.

Barvy Stadionu hájil už během přípravného střetnutí s Jabloncem – k výhře 7:3 přispěl jednou asistencí.

Jméno Jaroslava Dvořáka je rovněž spjaté s Hradcem Králové. Dvacetiletý útočník má na svém kontě 29 extraligových utkání (0+1).

Také Dvořák patřil do litoměřického projektu Dukla, kde sehrál 73 zápasů (3+11). Jeho hokejový životopis rovněž nabízí mezinárodní zkušenosti, neboť nastupoval za mládežnické výběry Česka.

Potvrzuje se tak, že Vrchlabí hodně spoléhá na spolupráci s extraligovým Hradcem Králové, ta mu má také pomoci do Chance ligy. Není bez zajímavosti, že Jaroslav Bednář, který si u Stadionu prodlužuje svoji bohatou kariéru, působí na východě Čech jako sportovní manažer.

Vrchlabí do svých řad během léta přivedlo například Petra Sýkoru nebo Jana Hlaváče. V Podkrkonoší mohou navíc stále počítat i se zkušenými beky Jiřím Vašíčkem či Martinem Vágnerem.

Podaří se jim postoupit?

Soupiska HC Stadion Vrchlabí

Brankáři: Jakub Soukup, Martin Abrahám.

Obránci: Tomáš Kyncl, Jakub Moník, Tomáš Jirků, Ján Bendík, Martin Vágner, Jiří Vašíček, Štěpán Havránek, Tomáš Perička, Jan Boukal.

Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Sýkora, Jan Hlaváč, Pavel Mrňa, Patrik Urban, Jiří Hozák, Tomáš Blaha, Lukáš Kastner, Filip Moník, David Chalupa, Tomáš Šlaicher, Štěpán Matějček, Ondřej Sýkora, Filip Jirásek, Jaroslav Dvořák.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz