Tampa zavřela tréninková centra, koronavirus má i hvězda Toronta

NHL v pátek večer vydala prohlášení, ve kterém informuje o tom, že během tzv. druhé fáze bylo pozitivně testováno na COVID-19 hned 11 hokejistů soutěže.

Fanshop národního týmu

Druhá fáze odstartovala 8. června, kdy týmy mohly znovu otevřít svá tréninková centra. Ta využívá více než 200 hráčů, účast je tedy dobrovolná. Skupina může vždy obsahovat maximálně šest mužů.

Každý hráč, jenž vstoupil do takového zařízení, musel povinně podstoupit test na koronavirus. Hokejisté s pozitivním výsledkem byli samozřejmě izolováni a dodržují všechna zdravotnická nařízení.

NHL bude o počtu provedených testů a nakažených informovat každý týden, konkrétní jména ale nezveřejní. Podle listu Toronto Sun je však jedním z nemocných hvězdný útočník Auston Matthews.

Opora Toronta je v karanténě doma v Arizoně a doufá, že se stihne uzdravit do 10. července, kdy začne tréninkový kemp. Pozitivní testy měli mít dle Toronto Sun i hráči Arizony, kteří s ním trénovali.

Problémy hlásí také v Tampě Bay. Lightning dočasně uzavřeli svá tréninková centra, několik členů organizace má totiž pozitivní test na COVID-19. Nakažení mají být tři hokejisté a dva zaměstnanci.

Už dřív se nákaza objevila rovněž v Coloradu, Ottawě, Pittsburghu či v Bostonu. Vedení soutěže přes problémy věří, že play off by mohlo začít na dvou zatím nespecifikovaných místech během srpna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz