Teď už budou všechna utkání vyhecovaná, hlásí střelec Řepík

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

25. února 2017, 8:55

Adam Bagar

Hokejisté Mladé Boleslavi bodovali osmkrát za sebou, doma navíc neinkasovali více než měsíc. Ovšem o parádní série je připravil jejich nejméně oblíbený soupeř. Pražská Sparta. Ta dokázala Bruslaře srazit už v sedmém vzájemném utkání v řadě, její vydřený triumf 4:2 tentokrát dirigovali střelci Jan Buchtele s Michalem Řepíkem. "Věděli jsme, že hrají dobře, ale soustředili jsme se na sebe. Chceme vybojovat co nejlepší pozici pro play off," hlásí Řepík, který po návratu vstřelil už šest gólů.

Bruslaři vstoupili do střetnutí lépe, svou aktivitou si vynutili soupeřovy fauly a v přesilovkách si vytvořili několik gólových šancí. Jenže střelecká převaha jim byla k ničemu, když ztroskotali v koncovce. "Snažili jsme se být hlavně vzadu trpěliví, abychom je příliš nepouštěli do brejků. Oni se tak doma snaží hrát. Měli nějaké šance, které si musíme rozebrat, ale jinak jsme sehráli dobré utkání," hlásí osmadvacetiletý útočník.

Právě on otevřel skóre vyrovnaného utkání, když se prosadil z přesilovky už po 113 sekundách druhého dějství. "Petr Kumstát stál dobře před brankářem, ten toho moc neviděl. Snažil jsem se ho obstřelit a spadlo to až do branky," popisuje Řepík, který ukončil domácí neprůstřelnost amerického brankáře Brandona Maxwella. Sparťany úvodní branka uklidnila. Srovnali hru a za další necelé dvě minuty se radovali podruhé.

"Kluci, kteří nehrají, nejsou úplně nejšťastnější, ale nějaké problémy nedělají a snaží se na tréninku makat."

Bruslařům rozhodně nešla upřít snaha, dřeli, bojovali, ale na více než zdramatizování zápasu se nezmohli. V závěru ještě měli k dispozici přesilovku, ale v momentě, kdy Maxwell mířil na střídačku, dal na výhru Sparty definitivní razítko Michal Řepík, který se trefil podruhé v utkání. "Vampola zavážel puk do třetiny, dával ho pod sebe a já si na to počkal. Čekal jsem, že gólman vyjíždí, tak jsem to zkusil hodit na bránu," líčí.

Sparťané porazili Mladou Boleslav už posedmé v řadě, ale tentokrát se dost nadřeli. Ne jako v říjnu, kdy doma slavili vítězství 9:0. "Bylo to těžké utkání, ale odmakali jsme ho a naštěstí urvali tři body. Bojují o desítku, makali. Bylo to urputné. Věděli jsme, že teď hrají dobře, pravidelně bodují, ale soustředili jsme se na sebe. Snažíme se vybojovat co nejlepší pozici pro play off," přiznává Řepík po vítězné vyhecované bitvě.

V rukavičkách se rozhodně nehrálo, několikrát to pocítil třeba brankář Filip Novotný. K vidění byla dokonce menší potyčka mezi Petrem Vampolou a Petrem Vránou. "Je to derby. Snažíme se už připravit na play off, které bude takové vyhecované. Už se soustředíme na to, abychom si to do něj přenesli. Teď už budou všechna utkání podobná, tabulka je totiž nahuštěná. Proti Litvínovu očekávám to stejné," má jasno Řepík.

Ten nastupuje v elitní formaci po boku Jaroslava Hlinky a Petra Vrány, a tak místo má jisté. Ale jinak je ve sparťanském útoku přetlak, který ještě zvýšil příchod Jana Hlaváče. "Konkurence je velká. Ti kluci, kteří nehrají, nejsou úplně nejšťastnější, ale nějaké problémy nedělají a snaží se na tréninku makat. Všichni víme, jaké bude play off. Bude tvrdé a když přijdou zranění, tak musejí být připraveni naskočit," uzavírá Řepík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz