TELH stojí už třetí týden! Kapitáni napsali Babišovi otevřený dopis

Foto: Instagram HC Kometa Brno

29. října 8:05

hokej.cz

Kapitáni všech čtrnácti extraligových klubů sepsali prostřednictvím prezidenta České asociace hokejistů Libora Zbořila otevřený dopis předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi. Přinášíme jej v plné verzi.

Pojď hrát hokej

Vážený pane premiére,

obracíme se na Vás z pozice kapitánů všech hokejových mužstev účastnících se nejvyšší tuzemské hokejové soutěže, Tipsport extraligy ledního hokeje, za podpory a pod záštitou České asociace hokejistů z.s., jež reprezentuje zájmy všech profesionálních hokejistů na území České republiky, se zdvořilou žádostí o udělení výjimky z krizových opatření vlády zakazujících používání vnitřních sportovišť a realizaci sportovních akcí organizovaných v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než 20 osob ve vnějších prostorech.

Ujišťujeme Vás, že si plně uvědomujeme vážnost aktuální epidemiologické situace a důležitost vládních opatření přijatých za účelem ochrany veřejného zdraví všech obyvatel České republiky. Důkazem našeho plného respektu k uvedeným opatřením je skutečnost, že všichni profesionální hokejisté se za nenahraditelné podpory svých klubů a členů jejich realizačních týmů přizpůsobily všem stanoveným pravidlům a omezením, týkajícím se nemožnosti tréninku na hokejových stadionech a přerušení soutěží, ačkoli je pro hokejisty jakákoliv alternativa k jejich přípravě na ledě z povahy činnosti zcela nedostatečná, neboť přípravu hokejistů na ledě nelze jiným způsobem uspokojivě nahradit.

Bez umožnění tréninků ve vnitřních prostorách, na ledových plochách našich hokejových stadionů, bohužel každým dnem ztrácíme možnost připravovat se na soupeření s nejlepší domácí i zahraniční konkurencí. S blížícími se termíny reprezentačních akcí nejen A-mužstva, ale také juniorského mistrovství světa v prosinci 2020 a lednu 2021 je situace o to vážnější, neboť ve srovnání se zahraničím, kde k obdobným opatřením až na výjimky nepřistoupili, je konkurenceschopnost našich reprezentací výrazným způsobem ohrožena.

Současnými krizovými opatřeními vlády přitom není ohrožena jen konkurenceschopnost našich hokejových reprezentací, ale existence českého hokeje jako takového. V důsledku uvedených opatření totiž dochází k významným finančním ztrátám hokejových klubů ze vstupného, reklamy i sponzoringu, které tvrdě dopadají nejen do právní a ekonomické sféry klubů, ale z důvodu objektivní nemožnosti plnění hráčských smluv také do právní a ekonomické sféry všech profesionálních hokejistů.

My, profesionální hokejisté, jsme proto připraveni nejen v zájmu zachování konkurenceschopnosti českého hokeje, ale v zájmu zachování českého hokeje vůbec, přijmout takové záruky, které umožní opětovnou realizaci přípravy všech profesionálních hokejistů ve vnitřních prostorách hokejových stadionů a pokračování v hokejových soutěží za současného zajištění nejvyšší úrovně ochrany zdraví všech zainteresovaných osob.

„Současnými krizovými opatřeními vlády přitom není ohrožena jen konkurenceschopnost našich hokejových reprezentací, ale existence českého hokeje jako takového.“

My, profesionální hokejisté, jsme proto připraveni trénovat na hokejových stadionech v nejpřísnějších hygienických podmínkách pod neustálým lékařským dohledem za současného pravidelného testování. Hokejové stadiony přitom umožňují přípravu všech profesionálních hokejistů a realizaci soutěží v pomyslné bublině oddělené od okolního světa bez přístupu veřejnosti.

Většina z profesionálních hokejistů, stejně jako členů realizačních týmů, přitom již nákazou prošla. Jak vyplynulo z šetření mezi kluby, pozitivně testovaných bylo od srpna 73,3 % hráčů a členů realizačních týmů Tipsport extraligy. V této souvislosti je nutné poznamenat, že nové případy nákazy se mezi hráči či členy realizačních týmů jednotlivých klubů již v současné době neobjevují, a to navzdory tomu, že profesionální hokejisté pokračují v rámci stanovených pravidel v trénincích svých týmů společně.

My, profesionální hokejisté, jsme navíc přesvědčeni, že umožnění opětovné realizace přípravy profesionálních hokejistů ve vnitřních prostorách a pokračování v hokejových soutěží za současně předem striktně nastavených hygienických podmínek a opatření může posloužit jako naděje pro celou společnost, že při striktním dodržování všech nařízení a hygienických opatření je zachování běžného fungování naší společnosti možné.

My, profesionální hokejisté, jakožto vrcholoví sportovci respektující předem stanovená pravidla hry, bez nichž žádná sportovní soutěž nemůže existovat, jsme připraveni svou disciplinovaností, sebekázní, citem pro fair play a úctou nejen k pravidlům, ale především k sobě samým, soupeřům, členům realizačních týmů, funkcionářům klubů, sponzorům, fanouškům a všem obyvatelům České republiky tuto naději společnosti poskytnout.

S ohledem na výše uvedené si Vás proto dovolujeme uctivě požádat o udělení výjimky z krizových opatření vlády, jež umožní opětovnou realizaci přípravy všech profesionálních hokejistů ve vnitřních prostorách hokejových stadionů a pokračování v hokejových soutěží. Možnosti nalezení optimálního modelu vyhovující naší žádosti a reflektující současnou epidemiologickou situaci v České republice Vám rádi budeme prezentovat osobně.


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz