TELH už čekat nebude. Vyhlášení nouzového stavu končí letošní sezonu!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

12. března 2020, 15:49

Václav Jáchim

Jeden den doutnala malá naděje, že by mohl být případně dohrán letošní ročník Tipsport extraligy. Původní záměr ze středy o odkladu soutěže do 29. března dnes po obědě ztratil smysl. „Vláda vyhlásila nouzový stav, který bude platit měsíc. Proto bylo rozhodnuto o ukončení letošní sezony TELH," řekl hokej.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund

Představitelé Tipsport extraligy ve středu jednali s desítkou zástupců účastníků Generali Česká pojišťovna play off o aktuální situaci a dohodli se, že soutěž přeruší do 29. března.

Ovšem za dalších 24 hodin bylo všechno jinak. Vláda České republiky dnes s ohledem na epidemii koronaviru přijala přísnější opatření a vyhlásila nouzový stav, pořádat se nemohou veřejné akce s účastí nad 30 osob. Kromě jiného je i zakázán přístup na sportoviště. Hokejisté tedy ani nemohou trénovat, protahovat čekání na lepší zítřky dál nemá cenu.

„Vláda dnes přijala nouzový stav, který bude platit měsíc. Během té doby není možné pořádat hokejové akce, přičemž totéž platí i po 29. březnu, bylo tedy rozhodnuto o ukončení aktuálního ročníku Tipsport extraligy," informuje tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Extraligové kluby obdrží oficiální zprávu v průběhu dnešního odpoledne. „Dopis, který to klubům oznamuje, se aktuálně připravuje a bude ihned poté rozeslán," doplnil Zikmund. Konec sezony se týká rovněž hokejistů Chance ligy, druhé ligy, soutěží žen a všech mládežnických lig – od juniorů až po žáky.

Po středečním jednání se zástupci klubů stále existovala malá naděje, že by se snad mohla sezona v TELH dokončit. Překotně se měnící vývoj epidemie ale tuhle verzi rázně zhatil. Už po středečním jednání bylo jasné, že by soutěž předčasně skončila i za předpokladu, že by dál platilo původně mírnější nařízení o zákazu veřejných akcí s účastí nad 100 osob.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Ještě před vyhlášením vládních opatření byla v TELH řádně dohrána základní část. Sestoupilo Kladno, jelikož nezačne Generali Česká pojišťovna play off, nebude vyhlášen ani nový mistr – vítěz Masarykova poháru 2020. Dnešní zasedání výkonného výboru Českého hokeje zrušilo další program Chance ligy.

Do TELH postoupí Motor České Budějovice, který v Chance lize s přehledem vyhrál základní část. Třetím českým zástupcem v příštím ročníku Ligy mistrů bude velmi pravděpodobně třetí tým po základní části TELH, tedy pražská Sparta. Sportovní cestou si start vybojovali hokejisté Liberce a Třince.

O předčasném ukončení sezony bylo rozhodnuto také v německé DEL, EBEL, Norsku, Polsku a na Slovensku. Dnes stejný verdikt potvrdilo Švýcarsko. Ruská KHL zatím pokračuje, ale například derby play off mezi Spartakem a Dynamem Moskva nebo domácí duely kazašského Barysu Nur-Sultan a finského Jokeritu Helsinky budou bez diváků.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz