Teplý o juniorce Tygrů: Papírově jsme asi nejsilnější. Chceme to potvrdit

Foto: Filip Javůrek, mountfieldhk.cz

Před rokem skončili junioři Liberce stříbrní, letos opět platí za jednoho z hlavních favoritů DHL Extraligy. Před boji o play off totiž posílili o několik reprezentantů z Benátek včetně Michala Teplého. „Teď je jenom otázka, jestli to potvrdíme a tu roli favorita splníme,“ nehledá talentovaný útočník výmluvy.

Nový fanshop

Společně s dalšími posilami máte za sebou první čtyři zápasy v juniorce. Jak vám to šlape?
Vrátili jsme se s tím, že jsme nechtěli opakovat minulý rok, kdy jsme přišli z Benátek trošku namachrovaní. Chtěli jsme do týmu zapadnout dobře a nehonit to na poslední chvíli jako loni. Přejeli jsme Kometu, přejeli jsme Vsetín a pak začala kvalifikace o play off. Každý, kdo byl v Pardubicích, viděl, že jsme byli lepší, akorát jsme prohráli na nájezdy. To se stane. Do Hradce jsme jeli s tím, že prostě urveme tři body, a to jsme splnili.

Pardubice jste přestříleli vysoko 42:19. Svědčí to o tak výrazné herní dominanci?
Opticky jsme byli lepší, jako zatím každý zápas. Bylo by asi smutné, kdybychom nebyli lepší, protože máme dvě lajny z Benátek. Kdybychom přišli do juniorky a nebyli bychom vidět, tak by ta práce byla úplně zbytečná. Střely tomu odpovídaly, akorát se bohužel trápíme s koncovkou. Ale věřím, že jestli postoupíme do play off – a já doufám, že jo –, tak si to sedne.

Co jste vůbec říkali na svoji skupinu? Máte i první Spartu, ta vás teprve čeká...
Nic zvláštního. Moc mě nezajímá, že Sparta byla první. My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát a dojít co nejdál, abychom si prodloužili sezonu. Proto se ten hokej dělá, abychom byli v play off a pak soutěž třeba i vyhráli, když se nám to nepovedlo minulý rok.

Foto: Filip Javůrek, mountfieldhk.cz

Jak jste říkal, loni vám to po příchodu posil ze začátku moc neklapalo. Dokázali jste se tentokrát rychleji sehrát a je to jiné?
Já doufám, že jo. Kluci z Benátek tam občas šli třeba na dva zápasy, a tak se nějak známe, je tady dobrá parta. Minulý rok byla taky, když si to potom sedlo, ale chvilku to trvalo a zvedli jsme se na poslední chvíli. Teď myslím, že parta je od začátku dobrá. Doufám, že je to vidět i na ledě a že i soupeři pociťují, že máme v kabině pohodu.

Asi by to byla spíš otázka na trenéry, ale jak nesou mladší hráči, že jste do týmu přišli a víceméně jim vzali místo?
To je hokej. Tak to většinou je, že pokud ten mladší není top hráč, tak prostě hrajou ti starší. Oni si na to musí počkat do příštího roku, nebo třeba za dva roky. Hráč nějak dozrává. Na druhou stranu, on to říká skoro každý a je to až fráze, ale já to říkám vážně: Tady jsou prostě čtyři vyrovnané lajny a všichni držíme spolu a podporujeme se. Nevidím nikoho, kdo by to druhému nepřál. Všichni si to přejou a doufám, že takhle dojdeme co nejdál.

A přijímáte tu nálepku favorita, kterou jste zkrátka museli dostat, když tým takhle posílil?
Já to nerad říkám takhle dopředu, když vlastně ještě ani nejsme v play off. Ale papírově bychom asi nejsilnější být měli. Teď je jenom otázka, jestli to potvrdíme a tu roli favorita splníme.

Do Hradce za vámi přijeli i fanoušci. To bylo na juniorku poměrně nezvyklé a sympatické.
Já popravdě ani nevím, kdo to byl (usmívá se). Ale určitě, když hrajeme v Hradci na velké hale, tady je prázdno, přijdou rodiče a pár skautů... Bylo to super, když začali řvát „Liberec!“ Jsem rád, že přijeli.

Foto: Filip Javůrek, mountfieldhk.cz

Jak se vy osobně cítíte po letošní sezoně v Benátkách? Kolik vám toho dala?
Minulý rok jsem se v Benátkách trochu plácal, bylo to tam pro mě docela těžké a spíš jsem hrál v juniorce. Letos jsem začínal v áčku, tam jsem hrál samozřejmě ve čtvrté lajně. Všichni z liberecké organizace i já jsme chtěli, abych hrál víc, a v áčku to prostě nejde. Tak to je. Takže jsem dostával hroznou porci minut v Benátkách a doufám, že to teď Liberci aspoň trochu vrátím v juniorce.

Letos jste měli v Benátkách o kus lepší výsledky než loni. I v hodně mladé sestavě jste sehráli řadu zápasů, kde jste buď vyhráli, nebo třeba jenom těsně nestačili.
Nemůžete čekat od Benátek, že budou někoho porážet. Ale můžou ho porazit. A my jsme porazili venku Vsetín, Prostějov, hráli jsme vyrovnané duely třeba s Jihlavou... Jsem za to hrozně rád. Přestože nás tam bylo hodně mladých, občas i ročníku 2002, tak si tým sedl. Starší hráči jako Špaček, Kolmann nebo Niko nám hodně pomohli. Tým prostě fungoval a dokázali jsme porazit i silné soupeře.

Dokázali jste se přizpůsobit seniorskému hokeji?
Když jsme šli sem do juniorky, tak jsem trošku koukal a vnímal, jak se to hraje. On to říká každý, že je to úplně jiné. A vážně to je jiné. V Benátkách jsme většinou drželi u sebe, nikam jsme nelítali. A tady v juniorce se lítá všude... a nikde. Stane se spousta chyb, které se vzápětí napraví. Hokej je tady takový zábavnější.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz