Testy v Buffalu? Pohovory s 22 kluby a makačka na krev, hlásí Hronek

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Minulý týden strávil v americkém Buffalu, kde probíhala akce NHL Scouting Combine. Filip Hronek patří k nadějím pro letošní draft, byl jedním ze čtyř českých hokejistů, kteří se zúčastnili tradičních testů. Ještě před prověrkami fyzické absolvoval pohovory s jednotlivými kluby, otázky skautů bývají leckdy pořádně záludné. "Mně to ale přišlo v pohodě. Při prvním mítinku jsem byl trošku nervózní, protože jsem nevěděl, co očekávat. Pak už ne," přiznává zadák hradeckého Mountfieldu.

Schůzky s týmy se uskutečnily během prvních dvou dní, Hronek jich podstoupil 22. "Docela porce, bylo to náročné. Ale dalo se," hlásí s nadhledem. Otázky skautů ho prý nijak nepřekvapily. "Vesměs se opakovaly. Hodně klubů se ptalo, čím bych podle svého mínění nejvíc mohl jejich týmu pomoci. Snažil jsem se odpovídat, i když s angličtinou na tom nejsem úplně nejlépe. Byl tam menší hendikep. Padesát procent věcí jsem rozuměl, ale využíval jsem spíš překladatele," přiznává.

Při debatách se zástupci organizací si může hráč udělat plusové body, někde trvá rozhovor déle, jinde naopak jen několik minut. "Absolutně nedokážu říci, jestli některý klub má třeba větší zájem. Ano, strávil jsem na mítinku víc času, stejně se ale ukáže až na draftu," hlásí. Filip věděl, že nesmí nic podcenit. Pohovory bral poctivě, před cestou do Buffala, kde testy proběhly podruhé za sebou, se snažil patřičně trénovat.

"Po sezoně jsem makal s hradeckým kondičním koučem Mariánem Vodou, který mi udělal individuální program. Věděl jsem, že se mi to na testech bude hodit," upozorňuje. Prověrky fyzické kondice vyhodnocuje speciální tým lékařů a expertů, výsledky jsou pro kluby důležitým ukazatelem. "Jede se na krev, byla to pořádná makačka," potvrzuje Hronek. "Nejvíc zabrat mi dalo asi VO2 max, což je zátěžový text, kdy se určitou intenzitou a v časovém intervalu šlape na kole. Každý se snažil ukázat a dal do toho všechno, já také. Všechny testy jsem snad zvládl dobře," potvrzuje.

NHL Scouting Combine se letos týkalo víc než stovky hokejistů, vedle Hronka zastupovali Českou republiku ještě Libor Hájek, Vojtěch Budík a Šimon Stránský. "Měli jsme štěstí, že nás dali do jednoho hotelu. Já bydlel se Šimonem, Hájek zase s Budíkem. Trávili jsme spolu volný čas, bylo to fajn," tvrdí. O talenty bylo skvěle postaráno. "Podmínky vynikající, všechno klapalo. Když člověk vidí, jak to chodí v prostředí NHL, dostane ještě větší motivaci k tomu, aby makal a jednou se do ligy prosadil," dodává.

Testy v Buffalu měly velký ohlas u fanoušků, někteří junioři dosud nic podobného pořádně nezažili. "Když jsme šli z haly, stáli tam příznivci a chtěli podpisy. Bylo znát, jak lidé žijí blížícím draftem. Tomu také odpovídal zájem médií - největší byl samozřejmě o Matthewse nebo Laineho," zmiňuje hlavní favority na pozici letošní jedničky. Filip se do Buffala za několik týdnů vrátí, s rodiči či agenty Michalem Sivkem a Vladimírem Vůjtkem znovu vyrazí do města poblíž Niagarských vodopádů. V aréně místních Sabres trpělivě počká, který klub si ho vybere. "Jestli to bude první nebo sedmé kolo, to se uvidí. Hlavně chci být draftován," přeje si.

Poté vyřeší další budoucnost. "V Hradci Králové jsme domluveni na tom, že si všechno definitivně potvrdíme až po draftu. Chtěl bych zůstat a hrát extraligu, ale pokud si mě vezme některý klub NHL, je třeba vzít v úvahu jeho představy. Tohle teď neřeším. Po návratu domů dál trénuji, za dva týdny letím na draft. Nemám konkrétní přání, nedokážu odhadnout, kdo by si mě mohl vzít. Jen věřím, že se dočkám. Budu rád, když dostanu šanci," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz