bahis siteleri

Těžko jsme se dostávali z pásma, tvrdí Černý. Zůstane v Kometě?

Foto: Thomas Gazda, hc-kometa.cz

Před zápasem s Kladnem našli fanoušci Komety na soupisce jméno, které si řada z nich musela dál vyhledat. V brněnské sestavě chyběli zraněný Tomáš Kundrátek a Marek Hrbas kvůli disciplinárnímu trestu, Kometa tak povolala Roberta Černého z prvoligového Přerova. Novic na soupisce však nezažil povedenou premiéru ‒ při třetím střídáni jej rozhodčí poslali za katr a Kladno jeho faul potrestalo. Nakonec si Rytíři z Brna odvedli výhru 3:1.

Černý se o své premiéře v dresu Komety dozvěděl ve středu ráno. Večer ještě pomohl Zubrům porazit Slavii na nájezdy a ve čtvrtek už mířil do Brna na trénink.

„Od našeho sportovního manažera Pavla Hanáka jsem věděl, že mám vyřízené střídavé starty do Komety, ale až ve středu padlo, že za Kometu opravdu hrát půjdu,“ sdělil.

Většinou nastupoval ve třetím obranném páru s ostříleným Michalem Gulašim.

„Jde vidět, že má odehraných spoustu sezon. Před zápasem jsme si řekli základní pokyny a myslím si, že to fungovalo,“ pochvaloval si spolupráci.

Obranná dvojice Gulaši ‒ Černý byla na ledě při jediném gólu Komety, který zařídil Andrej Kollár.

„První dvě střídání jsem si říkal, že je to dobré, ale při třetím přišel faul.“

Rytíři se dostali do vedení už v sedmé minutě, když využili přesilovku po Černého faulu. Pro mladého zadáka to nebylo nic příjemného. „První dvě střídání jsem si říkal, že je to dobré, ale při třetím přišel faul. Bohužel z toho padl gól, ale to je hokej,“ komentoval.

Poté, co si Kladno vzalo vedení zpátky zásluhou Martina Procházky, už Kometu do větších šancí příliš nepouštělo. Rytíři dokázali efektivně rozbíjet rozehrávku domácího týmu.

„Podle mě jsme se těžko dostávali z našeho pásma a moc jsme se neudrželi v tom jejich. To byl základ našeho neúspěchu,“ zamyslel se Černý.

Dodal, že se Kometě příliš nevedlo ani v útočného hře: „Nedokázali jsme se udržet na puku a z toho pramenilo, že jsme nestříleli a nemohli jsme dát gól.“

Dlouhovlasý bek nastoupil ke svému 62. utkání v nejvyšší soutěži, Kometa je přitom už čtvrtým klubem, jehož dres oblékl. Jeden zápas za Chomutov, tři ve Zlíně, většinu dosavadní extraligové kariéry odehrál za Vítkovice.

„Nedokázali jsme se udržet na puku a z toho pramenilo, že jsme nestříleli a nemohli jsme dát gól.“

„Je to pravda, sám jsem se nad tím pousmál. Jsem samozřejmě rád za každý zápas v extralize a budu rád, když přidám další,“ neztrácel pokoru.

Zda bude v Brně dál, zatím přerovský obránce neví. „Dozvím se, až půjdu za trenéry. Teď ty informace nemám,“ sdělil. Pro nedělní zápas v Liberci už totiž Kometa bude mít k dispozici Hrbase, jemuž končí disciplinární trest.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz