Tipsport ELH

Radegast Index se v play off zaměří na bojovnost týmů

Radegast Index je už tradiční statistikou, která provází extraligu a hledá toho největšího bojovníka mezi muži v hokejové zbroji. Po devíti sezonách ale Radegast Index poprvé vstupuje do play off, ve kterém se nově zaměří na bojovnost jednotlivých týmů. Index hráčů nahradí týmový index, neboť právě ve vyřazovací části už klíčem k úspěchu není jen um jedince, ale vítězí především bojovnost, soudržnost a týmovost mužstev.

Metriku Radegast Indexu tvoří tři parametry. Boduje se účast hráče na ledě při vstřeleném či obdrženém gólu, zblokovaná střela a hit soupeře. V play off se body všech hráčů sečtou, z čehož vzejde týmový index. Rozhodně však nepůjde o nic neříkající údaj, protože mezi týmovým Radegast Indexem a vítězstvím je zásadní provázanost. Podle statistik z loňského play off tým, který získal v utkání více RI bodů, tedy zjevně více bojoval, nakonec zvítězil v 92 procentech zápasů!

Výsledky finále

Výsledky semifinále

Výsledky čtvrtfinále

Výsledky předkola

Manifest fanouška

V play off však vedle bojovnosti a týmovosti hraje roli ještě jeden důležitý atribut. A to fanoušci. Zvlášť letos po plánovaném rozvolnění se zase pro domácí celek mohou stát oním „sedmým hráčem“ na ledě a jejich podpora vždy žene hokejisty vpřed. Radegast chce příznivce ještě více „propojit“ s týmem, a tak každý z dvanácti celků, který postoupí do play off, bude mít na svých sociální sítích manifest fanouška. K němu se mohou všichni příznivci připojit a vyzvat hráče k větší bojovnosti. Fanoušci klubu, který posbírá nejvíce lajků, se mohou v prvním domácím zápase příští sezony těšit na odměnu od Radegastu v podobě piva zdarma pro všechny diváky na stadionu.

Zabojuj za svůj tým a vyhraj hořké pivo Radegast. Jak na to? Dej lajk Manifestu fanouška!!! Čím víc lajků, tím větší šance na pivo zdarma pro všechny fanoušky v prvním domácím zápase příští sezony!
Zapoj se do manifestu a pomoz svému klubu vyhrát pivo (dej příspěvku lajk):

Bílí Tygři Liberec: FacebookInstagram
BK Mladá Boleslav: FacebookInstagram
HC Dynamo Pardubice: FacebookInstagram
HC Energie Karlovy Vary: FacebookInstagram
HC Kometa Brno: Facebook
HC Motor České Budějovice: FacebookInstagram
HC Oceláři Třinec: FacebookInstagram
HC Sparta Praha: Facebook
HC Škoda Plzeň: FacebookInstagram
HC Vítkovice Ridera: FacebookInstagram
Mountfield HK: FacebookInstagram

#ManifestFanouška
#NaBojovnostiZáleží
#FandímSvémuTýmu
#RvuSeZaTým

Radegast Index

Metrika hokejových bojovníků, to je Radegast index. Statistika oceňuje hlavně hráče, kteří nejsou během hry tolik vidět, ale bez jejichž práce se neobejde žádný tým. Řeč je o obráncích - borcích - kteří svou bojovnost trénovat nemusí. Tu mají totiž od narození ve své krvi!

Radegast index je složen ze tří parametrů: plusový či minusový bod získají hráči za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených gólech. „Hit“ soupeře je ceněn jedním bodem, stejným počtem, tedy jedním bodem, je hodnocena také každá zablokované střela soupeře.

Vítěz metriky je vyhlašován každý měsíc po dobu základní části soutěže. Ten nejlepší pak odehraje všechny zápasy následujícího měsíce v zelené helmě, symbolu bojovníků. Celkový vítěz Radegast indexu si odnese kamennou helmu, kterou převezmu při galavečeru Hokejista sezóny.

Vítěz 2021-2022

Dosavadní vítězi

Ročník Hráč Bodů
2020/21 HC Kometa BrnoMichal Gulaši 208
2019/20 HC Kometa BrnoMichal Gulaši 217
2018/19 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 265
2017/18 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 208
2016/17 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 427
2015/16 Bíli Tigři LiberecJan Výtisk 314
2014/15 Mountfield Hradec KrálovéJiří Vašíček 248
2013/14 Michal Gulaši 309
RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz