<

To byl hukot, Češky si podmanily Dmitrov! Ani nevím, co říct, směje se Novák

Foto: Martin Mašek

12. listopadu 2019, 18:11

Jan Šimek

Zatímco první turnajová prověrka nové reprezentační sezony pro ně dopadla krachem, druhý test zvládly české hokejistky výtečně. Na turnaji pěti v ruském Dmitrově doslova kralovaly – zapsaly čtyři výhry, neztratily ani bod a skóre? Luxusní – 16:2!

„Stejně jako jsem nevěděl, co říct po turnaji ve Vierumäki, teď jsem na tom stejně. Nevím, co bych vám řekl,“ směje se trenér české ženské reprezentace Petr Novák. „Holky hrály fakt výborně. Všechny hráčky od první do poslední podaly stoprocentní výkon. Makaly, zodpovědně plnily taktické věci a přidaly individuální kvalitu. Opravdu s námi nebyla hráčka, která by si nezasloužila hrát,“ libuje si.

Češky odstartovaly turnaj v Dmitrově parádně, Švýcarkám v úvodním duelu nasypaly osm branek! „To byl hukot! (směje se) Přitom Švýcarsko je naším neoblíbeným soupeřem. Za dob mých předchůdců nás Švýcarky posledním kvalifikačním zápasem vyřadily z olympiády, na mistrovství světa jsme s nimi prohráli důležitý zápas. V tomhle utkání nám ale vyšlo úplně všechno. Prosadila se i čtvrtá pětka holek z osmnáctky. Obě brankářky působily jistým dojmem, podaly koncentrovaný výkon, což platí pro celý průběh turnaje,“ chválí Novák.

Foto: Sergej Babunov

Ve druhém utkání ženský reprezentační výběr vyzval vicemistryně světa z Finska a znovu uspěl, vyhrál 2:1. „Finky přijely skoro v kompletní sestavě a do utkání jsme šli s obavami, protože jsme s nimi naposledy prohráli 2:9. Tentokrát se nám ale podařilo zastavit jejich úvodní nápor. Dobře jsme bruslili, a dokonce jsme Finsko donutili k tomu, aby si vzalo oddechový čas, což pro nás bylo malé vítězství. Jsem rád, že nám zápas vyšel. Holky hrály velmi obětavě, jediný gól jsme dostali až v závěru po tlaku Finek,“ popisuje.

Pak české hokejistky čekal třetí zápas ve třech dnech. V dramatické bitvě nakonec přemohly německé soupeřky v poměru 2:1. „Na takovou nálož holky nejsou zvyklé. Byl to urputný zápas. Nehráli jsme tak uvolněně a protrápili se k vítězství. Utkání jsme otočili bojovností a silou vůle. Z mého pohledu byl tenhle zápas na turnaji nejtěžší,“ přiznává Novák.

A na závěr přišla sladká tečka. Češky srazily sbornou na jejím ledě v poměru 4:0. Klára Peslarová zlikvidovala všech 41 střel soupeřek, zapsala čisté konto a byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. „Hned ve třetím střídání jsme skórovali, a pak deset vteřin před koncem první třetiny přidali klasický „šatňák“ na 2:0. Po dvou třetinách jsme vedli 4:0, ale pořád jsme se neradovali, protože Rusky umí velké věci,“ líčí kouč ženského národního týmu. 

„Zní to blbě, ale zaslouženě jsme to za stavu 4:0 ubránili. Byl to zápas, ve kterém si říkáte, že nemůžeme dostat gól. Holky skákaly do střel, brankářka pořád viděla puk. Vítězství si ceníme hodně vysoko, i když by to bylo lepší třeba ve čtvrtfinále mistrovství světa, ale někde jsme museli začít,“ usmívá se dobře naladěný Petr Novák. 

Češky braly v Dmitrově také individuální ocenění – výše zmíněná Klára Peslarová byla vyhlášena nejlepší gólmankou turnaje a kanadské bodování ovládla útočnice Alena Mills, která ve čtyřech duelech nasázela tři branky a na další tři nahrála.

V polovině prosince čeká hokejistky další turnaj – znovu v Rusku. „Ale pojedeme tam zase v jiné sestavě. Přijedou další holky z Ameriky, které teď nemohly, a čtvrtou pětku vezmeme z domácí ligy. Mladé hráčky už necháme s osmnáctkou připravovat se na vrchol sezony. Snad navážeme na poslední výsledky a předvedeme dobrý hokej. Přál bych si, aby obstály holky z ligy, které nemají moc mezinárodních zkušeností,“ uzavírá Petr Novák.

Výsledky hokejistek na turnaji pěti v Dmitrově:

ČESKO – ŠVÝCARSKO 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
5. Pejšová (Křížová, Přibylová), 24. Kaltounková (Seroiszková, Čajanová), 30. Kaltounková (Čajanová, Seroiszková), 31. Křížová (Škrdlová, Mrázová), 38. Lédlová (Hymlárová, Mills), 39. Přibylová (Vanišová, Mrázová), 52. Mlýnková (Hymlárová), 55. Kaltounková (Škrdlová).

FINSKO – ČESKO 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 
58. Nieminenová (Tuominenová) – 11. Mills (Mlýnková), 49. Mrázová.

ČESKO – NĚMECKO 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 
36. Mlýnková (Horálková, Mills), 48. Lédlová (Mlýnková, Hymlárová) – 30. Weidenfelderová (Delarbová).

RUSKO – ČESKO 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 
2. Vanišová (Mrázová), 20. Mills, 34. Hymlárová (Mills), 38. Mills.

Další výsledky turnaje pěti v Dmitrově:

Rusko – Finsko 3:2 sn. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Německo – Rusko 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Švýcarsko – Finsko 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Finsko – Německo 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Rusko – Švýcarsko 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Německo – Švýcarsko 2:3 sn. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)

Konečné pořadí turnaje pěti v Dmitrově:

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Česko 4 4 0 0 0 16:2 12
2. Rusko 4 2 1 0 1 14:7 8
3. Finsko 4 2 0 1 1 14:7 7
4. Švýcarsko 4 0 1 0 3 5:20 2
5. Německo 4 0 0 1 3 4:17 1

Nominace české ženské reprezentae na Turnaj pěti zemí v Dmitrově:

Brankářky: 
Klára Peslarová (MODO, Švédsko), Kateřina Zechovská (Most).

Obránkyně: 
Martina Zedníková (Příbram), Tereza Radová (Olomouc), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Adéla Škrdlová (Třebíč), Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Klára Seroiszková (Karviná), Adéla Hanzlíková (Rokycany).

Útočnice:
Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Tereza Vanišová, Vendula Přibylová (obě University of Maine, USA), Barbora Patočková (Příbram), Denisa Křížová, Kateřina Mrázová (obě Brynäs, Švédsko), Alena Mills (Ufa, Rusko), Aneta Lédlová (Kadaň), Klára Hymlárová (St. Cloud State University, USA), Sára Čajanová (Vsetín), Kristýna Kaltounková (Vermont Hockey, USA), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenér: Petr Novák.
Asistenti trenéra: Petr Tejral a Pavel Zuziak.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenérka: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz