To je bojovník! Teper trpěl, pak si vysloužil ovace: Zahřeje to u srdce

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

30. září 2018, 10:49

Adam Bagar

Jedním z hrdinů atraktivního utkání Vsetína s Porubou se stal domácí zadák Jakub Teper, který přispěl k vítězství 6:2 parádním kouskem, o němž se ještě dlouho po závěrečné siréně mluvilo.

partneři českého hokeje

Vsetínský bojovník dostal na konci prostřední části důvěru při dvojnásobném oslabení. Hned v jeho úvodu to pořádně schytal, ale přes zřejmou bolest se musel zapojit do hry, aby jeho tým nehrál ve dvou. „Když jdete na led, tak s tím musíte počítat,“ vyprávěl Jakub Teper.

Valaši pak stačili vyhodit, jenže on ne a ne dokulhat na střídačku. A když uviděl další útočnou lavinu Poruby řítící se směrem k bráně, hodil zpátečku. „Co jsem v tu chvíli prožíval? Nevím, co bych řekl. Musíte tam zůstat, nějak to přetrpět. Nebylo to vůbec příjemné,“ přiznal.

Teper dělal, co mohl. Nastřelená noha ho bolela víc a víc, přesto se snažil dál obětavě bránit. „Schytal jsem to ještě jednou. Dvakrát úplně do stejného místa, z boku do kolena, takže nic moc, ale hlavně, že jsme to zvládli,“ těšilo zadáka, jehož trápení ukončila až siréna.

Byly tam nějaké narážky, kluci opět vytahovali toho Sympaťáka ligy

Na ledě i tak strávil v kuse 122 sekund a vysloužil si bouřlivé ovace. „Kuuuba Teeeper!,“ znělo Lapačem. „To bylo super, paráda, zahřeje to u srdce,“ pokyvoval. „Ale to nebylo jenom o mně, všichni kluci do toho padali a díky tomu jsme to ubránili,“ chválil své spoluhráče.

„Klobouk dolů za to, co na konci druhé třetiny předvedl.“

Ti Teperovo počínání samozřejmě hned o přestávce nenechali bez odezvy. „Zase tam byly nějaké narážky, ale to už od loňska, takže jsem trošku zvyklý. Kluci opět vytahovali toho Sympaťáka ligy,“ usmíval se vítěz předchozího ročníku ankety, který nakonec duel nedohrál.

AZet srazil Motor, Přerov jde do čela! Vsetín zase vyhrál, slaví i Kladno »

„Klobouk dolů za to, co na konci druhé třetiny předvedl. Ještě, že se zvednul, jinak by hráli v pěti proti dvěma, a to by nebylo dobré,“ hlásil útočník Luboš Rob. Valaši v nadprůměrné bitvě slavili čtvrtou výhru v řadě, Porubu po výborném výkonu přehráli o čtyři góly – 6:2.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz