To je naše Mora! slyšeli Kohouti. Snad to teď nakopneme, doufá Kolouch

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

7. prosince 2019, 14:24

David Jahoda

Před týdnem si vyšlápli na Třinec, teď před svými fanoušky porazili Litvínov. Osm zápasů dlouhá série bez domácí výhry už je pryč. Místo pískotu a volání po vyhazovu trenéra Zdeňka Motáka si teď olomoučtí hokejisté mohli vyslechnout „To je naše Mora“. „Máme skvělé fanoušky. Konečně jsme jim to mohli ty poslední dva domácí zápasy vrátit,“ těšilo útočníka Kohoutů Petra Koloucha, který proti Vervě vsítil dvě branky.

Berete tři body, drama to ale bylo až do konce. Přitom po první části jste mohli vést o víc než jednu branku, souhlasíte?
To je pravda. V první třetině jsme tam měli čtyři nebo pět stoprocentních šancí. Jenom já jsem tam měl dvě tyčky. Kdybychom to proměnili, mohlo být prakticky po zápase. To je právě to, co nás zatěžuje – neproměňování šancí. Po první třetině jsme si to mohli v klidu dohrát, bohužel takhle z toho bylo drama až do konce, naštěstí jsme to zvládli.

Ve třetí části jste trochu zalezli. Byl tam strach z toho, že byste o vedení mohli přijít?
Neřekl bych úplně strach, ale každý jsme věděli, o co hrajeme – šlo o zápas, v němž se hrálo prakticky o šest bodů. Nějaká nervozita tam asi byla, ale až na nějaké výjimky jsme to zvládli, nakonec jsme to uklidnili gólem do prázdné brány a vyhráli jsme.

Po konci zápasu jste si od fanoušků vyslechli „To je naše Mora“. To musí být příjemná změna oproti pár zápasům zpátky, kdy se fanoušci pískali a odvolávali trenéra. 
To určitě. Já ale myslím, že i přesto, že nám to nešlo, tak nás fanoušci drželi. Možná tam byly nějaké výkřiky, ale i tak si myslím, že máme skvělé fanoušky. Konečně jsme jim to mohli ty poslední dva domácí zápasy vrátit. Věřím, že to teďka nakopneme a budeme doma vyhrávat pravidelně.

Cítíte, že jdete výkonnostně nahoru?
Výsledkově to není úplně ideální, nedaří se nám vyhrát třeba dva tři zápasy v řadě, udělat nějakou šňůru. Ale myslím, že i ty zápasy, co jsme prohráli, to nebylo herně vůbec špatné. Akorát nás sráží neproměňování šancí. Snažíme se na tom pracovat každý trénink a já věřím, že to bude jenom lepší.

Trefu do prázdné branky vám hezky připravil Zbyněk Irgl. Čekal jste, že bude přihrávat?
Doufal jsem v to (smál se). Možná nemusel nahrávat, mohl střílet, byl tam úplně sám, ale hodil mi to a jsem za to rád,“

Byl to od něj hezký dárek. Bude to chtít příště vrátit?
Uvidíme, jaká situace se naskytne příště. Myslím, že nikdo tady není takový, že by nějak chrtil na góly. Hrajeme jeden za druhého. Tak, jak on to teď přál mně, tak já příště budu přát jemu. Zatím mi to nějak neokomentoval.

Při vašem prvním gólu vám puk zase pěkně naservírovalo druhé křídlo – Rostislav Olesz.
„Oli projevil velký přehled, křikl jsem si na něj, hodil mi to do strany a já jsem to pak trefil nad vyrážečku, kde byla spousta místa.

Sedí vám to v útoku s nimi?
Je pravda, že se to teď trochu střídalo. Myslím si ale, že si to teď začíná sedat. Odvíjí se to hlavně od toho, jestli se vyhraje, nebo prohraje. Jak už jsem říkal na začátku, myslím si, že výkony mají vzestupnou tendenci. Pořád je ale na čem pracovat, stále jsme takoví slabší na puku. Myslím, že bychom si měli víc věřit, podržet puk a udělat akci, která bude minimálně končit nějakou šancí.

„Myslím, že nikdo tady není takový, že by nějak chrtil na góly. Hrajeme jeden za druhého.“

Ve třetí třetině jste blokoval střelu, zdálo se, že to pořádně zabolelo. Je to teď horší, když už se teplota začíná vrtat pod nulu?
Zatím to není ještě nějak hrozné. Venku je sice mínus jeden, nebo mínus dva, tady se ale člověk ještě dostane do té správné provozní teploty. Navíc jsem to zblokoval na konci zápasu, to už člověk nevnímá nějakou zimu.

Před reprezentační pauzou jedete na Spartu. To bude asi těžší sousto, co myslíte?
Myslím si, že extraliga je tak vyrovnaná, že to je úplně jedno. Minulou sezonu jsme tam dvakrát vyhráli, já předtím s Vítkovicemi jsem tam vyhrál snad šestkrát v řadě, takže věřím, že tam jedeme pro body. Mají zraněné nějaké klíčové hráče a my, jestli se chceme tabulkou dostat do nějakých klidnějších pater, tak se nesmíme dívat na to, jestli hrajeme se Spartou, nebo s Litvínovem, ale musíme sbírat body všude, kde to půjde.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz