To je nových smluv! Hradec skládá tým na další ročník, pojistil si 6 hráčů

Foto: mountfieldhk.cz

31. ledna 2020, 13:09

Adam Bagar

Mountfield si už chystá kádr pro následující sezonu 2020/21. Na další spolupráci se domluvil s šesticí hráčů, v Hradci Králové budou dál pokračovat obránci Filip Pavlík s Radimem Šaldou a útočníci Radek Smoleňák, Petr Koukal, Radovan Pavlík a Jordann Perret! Východočeský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„I když máme v tuto chvíli spoustu starostí s probíhajícím ročníkem a především přípravou na finále Ligy mistrů, nezahálíme ani v budování kádru pro další sezonu. Zmíněná šestice hráčů patří k pilířům naší sestavy, proto jsme velmi rádi, že bude u nás působit i nadále,“ těší generálního manažera klubu Aleše Kmoníčka.

Sedmadvacetiletý Filip Pavlík působí pod Bílou věží třetím rokem. Za 150 zápasů nasbíral 55 bodů (17+38) a stal se klíčovou postavou hradecké defenzivy, což mu vyneslo novou tříletou smlouvu. O sedm let mladší Radim Šalda se v létě vrátil ze zámoří a řekl si o 25 startů (2+2) i možnost využití opce až do roku 2024.

Opce byla uplatněna rovněž kapitánovi a aktuálně nejproduktivnějšímu hráči týmu Radku Smoleňákovi, který Hradci Králové za necelé tři sezony pomohl už 80 body (41+39) ve 107 bojích. Čtvrtou sezonu má před sebou i další zkušený útočník Petr Koukal, jenž prodloužil o rok a rozšíří tak bilanci 141 startů a 77 bodů (29+48).

Východočeský klub využil opční právo také na dva rychlonohé forvardy Radovana Pavlíka a Jordanna Perreta. Jednadvacetiletý Pavlík je odchovancem hradeckého hokeje, v extralize nasbíral už 49 bodů (21+28) ve 187 utkáních. O čtyři roky starší Francouz přišel do klubu před sezonou, za 37 duelů zapsal devět bodů (8+1).

Soupiska Mountfieldu HK

Brankáři:
Marek Mazanec, Štěpán Lukeš.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Oscar Eklund, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Petr Šidlík, Petr Zámorský.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Petr Koukal, Adam Kubík, Jakub Lev, Patrik Miškář, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz