To jsem nezažil, chválí Klímek gesto fans. Trejd? Prospěl oběma

Daniel Klímek | Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

Vsetínský odchovanec Daniel Klímek se na konci ledna stěhoval na Vysočinu, kam byl vyměněn za Miroslava Holce. S Třebíčí nakonec urval celkový bronz. V rozhovoru pro hokej.cz hodnotí semifinále se Zlínem a popisuje i trejd. Co jeho budoucnost?

„Vždycky to je těžké. Prohrajete poslední zápas v sezoně a teď dlouho nic. Zase za rok se o to můžete pokoušet," říká smutně bezprostředně po vypadnutí 1:4 na zápasy se Zlínem.

„Myslím ale, že až se za dva tři dny vyspíme, budeme to brát jako úspěch. A podle mě nevyhrál ten lepší, ale spíš šťastnější," myslí si 22letý Klímek, který v 18 zápasech za Třebíč zapsal jednu branku a šest asistencí.

„Se Zlínem jsme hráli naprosto vyrovnaně, někdy jsme měli daleko více ze hry, ale bohužel oni byli šťastnější. To však k tomu patří," doplňuje dravý forvard.

Všechny zápasy byly podobné. Co rozhodlo sobotní duel, který jste prohráli 1:2?
Nám tam neuznali gól, což jsem nepochopil. Rozhodčí pak přijel a řekl, že se omlouvá a že to byla jeho chyba. Asi se upískl a myslel si, že tam byl nějaký faul. Nevím… Já jen slyšel, co říkal trenérovi (rozhovor s Kamilem Pokorným najdete zde). Za mě se v takovém zápase nemůže stát taková chyba, že se neuzná gól. U faulu se to bere, ale u branky… Mohlo to být 1:1 a mohlo to dopadnout úplně jinak. Ale je to za námi, co se dá dělat.

„Myslím ale, že až se za dva tři dny vyspíme, budeme to brát jako úspěch. A podle mě nevyhrál ten lepší, ale spíš šťastnější."

V závěru bylo hodně vyloučení, Radim Ferda dostal trest na pět minut plus do konce utkání.
Bylo to už hodně rozkouskované, nebyl to hokej, ale spíš boj s rozhodčími, kdo si více zařve nebo kdo udělá faul. (usmívá se) Ale to je takové play off, patří to k tomu.

Jak těžké bylo udržet emoce během semifinále?
Vyhrocené to je vždycky. Ten, kdo udrží emoce na uzdě, tak je pak šťastnější, protože nedělá fauly a je disciplinovanější. My jsme bohužel prohráli.

Rozhodčí neuznali vyrovnávací gól Třebíče

Koukám se, že máte nad okem šrám. Jak se vám to stalo?
Asi šest nebo sedm minut do konce mě tam Denis Kindl srazil k zemi a já jsem si o mantinel nebo o helmu dal sám. Ani nevím. (směje se) Co už…

Stovky fanoušků přišlo po utkání na led, všem vám podávali ruce a děkovali vám za sezonu. Zažil jste někdy něco takového?
Upřímně jsem tohle nikdy nezažil. Byl to krásný zážitek. My jim moc děkujeme za podporu, byli neuvěřitelní. Fanoušci v Třebíči jsou fantastičtí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SK Horácká Slavia Třebíč (@hstrebic)

Co vám fanoušci nejvíce říkali?
Bylo jich strašně moc. Všichni nám děkovali za všechno – jak jsme hráli. A že jsme udělali takový úspěch. My jsme zase jim děkovali, že nám takhle fandili. Byl to fakt pěkný zážitek.

Atmosféra v celém semifinále byla občas dechberoucí. Ve Zlíně jste hráli také před parádní kulisou, tam to bylo doslova peklo.
Jo, bylo to nádherné. Takhle to má vypadat. Bohužel v sezoně, nemluvím teď o Třebíči, tak lidi obecně moc nechodí i kvůli době. Tady ale přišli a teď panuje všude na play off parádní atmosféra.  

„Upřímně jsem tohle nikdy nezažil. Byl to krásný zážitek. Všichni nám děkovali za všechno – jak jsme hráli. A že jsme udělali takový úspěch."

Do Třebíče jste byl vytrejdován na konci ledna za Miroslava Holce. Jak hodnotíte tohle působení?
Pozitivně. Bylo to pro mě oživení, na Vsetíně jsem moc nehrál, tady naopak 20 minut za zápas. To je bomba, to každý hokejista chce, aby hrál co nejvíce. Já jsem si to tady užíval celou dobu. Teď mě to mrzí, ale bylo to podle mě nakonec úspěšné.

O trejd jste si řekl sám nebo jak to tehdy vzniklo?
Byla to věc trenérů, bylo to docela nečekané. Nějaké náznaky tam byly, že by mohl být nějaký trejd. Vsetín byl aktivní na trhu. Bavili jsme se o tom, nikdo mi ale neříkal, že to je hotové. Pak si mě poslední den zavolali s tím, že je možnost jít do Třebíče a že oni chtějí Míru Holce. Já pak mluvil s Kamilem Pokorným a řekl jsem, že ano. Pro mě to bylo takové vysvobození. A jak vidím Míru Holce, tak pro něj asi taky, jak tam boduje. Nakonec to podle mě prospělo oběma.

„Pro mě to bylo takové vysvobození. A jak vidím Míru Holce, tak pro něj asi taky, jak tam boduje."

S Miroslavem Holcem se znáte osobně?
Ne, vůbec se neznáme. Jen vím, že jsme proti sobě hráli.

Když jste přicházel do Třebíče, tak jste někoho znal v novém týmu?
Jo, Vojtu Šilhavého, se kterým jsme spolu byli na Vsetíně. Pak ještě malinko Pavla Jekela, my jsme se v áčku trošku mihli. Jinak ale osobně jsem znal jen Vojtu.

Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

Jaká byla motivace pro vás, abyste hrál finále proti Vsetínu?
Velká. Těšil jsem se na to, kdybychom postoupili, že budeme hrát s nimi. Teď naposledy sice Vsetín prohrál, ale podle mě postoupí. Čekalo by je derby, fanoušci si to užijí. Uvidíme, kdo vyhraje.

Předpokládám, že palce byste držel Vsetínu, navíc by vás mohl trošku pomstít.
Asi se půjdu podívat na hokej. (směje se) Uvidíme, kdo z nich bude šťastnější.

Do kotle byste šel?
To ne, já si rád posedím na druhé straně. (usmívá se)

„Další sezona? Nějaký náznak tady už byl. Uvidíme, co ještě bude."

Pokud k tomu dojde, bude to třaskavé finále. Jak moc velká rivalita tam panuje?
Rivalita je velká, hlavně mezi fanoušky. V týmu je hodně kluků z Čech, takže někteří to zas tak neberou jako derby. Ale místní kluci to vnímají jako to nejvíc, co jde. Myslím, že fanoušci by si to hodně užili.

Jak to s vámi vypadá na další sezonu? Je reálné, že byste v Třebíči pokračoval?
Nějaký náznak tady už byl. Uvidíme, co ještě bude.

Co bude teď? Oslavíte celkové třetí místo v letošní sezoně?
Asi to půjdeme s klukama trošku oslavit. Nemyslím smutek. (usmívá se) Pak se uvidí, co bude. Všichni to berou tak, že to je zklamání, ale za pár dní si uvědomíme, že jsme oslavili úspěch.

Daniel Klímek

Daniel Klímek | Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz