To umí jen Poborský a já, usmívá se Nestrašil. Zmátl rozhodčí i sám sebe

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

(AMIENS, od našeho zpravodaje) Taková trefa se jen tak nevidí! Útočník Andrej Nestrašil jistil vítězství 5:2 ve francouzském Amiens gólem, který v první chvíli nejspíš nikdo z přítomných na stadionu nepostřehl. "Abych pravdu řekl, tak sám nevím, jak to padlo," usmívá se Nestrašil po své první trefě v letošní přípravě na MS.

Matěj Stránský střílel, Andrej Nestrašil tečoval a po chvilce napětí se radoval. "Já jsem šel po hokejce toho hráče, protože jsem věděl, že to bude někam odpalovat. Myslel jsem si, že je kotouč někde v rohu a když jsem se otočil, tak kluci koukali na bránu. Podíval jsem se na ni a zvedl ruce nad hlavu. Každý gól se počítá," culí se český útočník.

Zmatení byli také francouzští rozhodčí. "Ti vůbec netušili, kde je kotouč. Měl jsem kliku, že jel Matěj Stránský zrovna kolem a viděl to tam. Kdyby ho neviděl, tak kdo ví, co by se dělo. Třeba by vzali nový puk a vhazovalo by se jen někde v útočném pásmu," hlásí Nestrašil po dloubáku. "To umí jenom Poborák (Karel Poborský, pozn. red.) a já," směje se.

Úvodní zápas proti Francii očima Josefa Jandače

Šikovného útočníka těší, že to konečně přišlo a v přípravě na šampionát v Kodani a Herningu zapsal svou první trefu. "Už předtím v první třetině jsem měl prázdnou bránu a v Příbrami taky dost šancí, ale nic mi tam nepadalo. Zaplaťpánbůh za tohle, i když to byla opravdu hrozná náhoda," přiznává autor uklidňující páté branky při vítězství 5:2.

"Myslel jsem si, že je kotouč někde v rohu."

Na první pohled jasná výhra, ale dlouho čeští reprezentanti nemohli najít recept na brankáře Hardyho a poprvé se trefili až po polovině zápasu. "Začátek nebyl z naší strany ideální. Sice si nemyslím, že by měli Francouzi víc ze hry, ale ty šance, které měli, dokázali využít. My bychom je ale měli přehrávat, nebyl to dobrý start," ví Andrej Nestrašil.

Hned v první části měli Češi k dispozici čtyři přesilovky, ale v nich toho moc nevymysleli. "Ty opravdu nebyly dobré. Chtěli jsme s Martinem Kautem zkusit něco jiného a vyměnit se na těch pozicích, ale moc to nefungovalo. Měli jsme z těch mraků přesilovek něco dát. Ale i když nám nešly, tak jsme se zvedli a dokázali to otočit," zakončuje.

Nestrašil: Takové góly umí jen Poborský a já

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz