Tohle byl příběh play off! Příležitost mi spadla z nebe, líčí Kacetl

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Šestnáct zápasů, dvanáct výher. Úspěšnost zákroků 95,51 %. Průměr inkasovaných branek na zápas 1,11. A šest čistých kont!

Fanshop národního týmu

To jsou statistiky Ondřeje Kacetla po Generali Česká pojišťovna play off.

Ajo vlastně...

Ještě jsme ve výčtu zapomněli na jednu věc. Na mistrovský titul!

Kdo by to byl čekal? Poté, co si letos Ondřej Kacetl prožil...

Vždyť, nečekal to ani on sám: „Co vám budu povídat, kdyby mi to někdo řekl před sezonou... Co před sezonou, ale i před play off. Říkal bych si: No, to určitě..."

Ale pěkně postupně.

Píše se 1. květen. Ondřeji Kacetlovi skončila smlouva v Pardubicích.

Pak dlouho nic.

V červnu nakonec podepsal s Kometou. Nezbývalo mu nic moc jiného, než vzít zavděk pozicí brankáře číslo tři.

Jsme v září. Brno posílá Kacetla na hostování do Přerova.

„Na jednu stranu byla ta sezona šílená," přiznává Kacetl. „V létě jsem byl dva měsíce bez práce. Neměl jsem nic. Pak jsem podepsal Kometu, kde jsem ani moc čuchnout nedostal."

Nezahořkl. U Zubrů zářil, byl statistiky nejlepším gólmanem soutěže. A pak přišla nabídka, která se neodmítá: Kacetla si z Chance ligy vytáhl Třinec, který hledal náhradu za odcházejícího Josefa Kořenáře.

„Byl jsem rád za Přerov, kde se dařilo. Byla tam skvělá parta. Asi kvůli výkonům si mě vytáhl Třinec," vrací se do prosince.

Ve zbytku základní části odchytal za Třinec osmnáct utkání s velmi podprůměrnou úspěšností zákroků (88,76 %).

„Tady to na začátku taky nebyla žádná sláva, co se týče mých výkonů. Nahoru, dolů. To už jste všichni slyšeli, četli..." uvědomuje si Kacetl.

Před play off se proto říkalo, že jestli na něco Oceláři doplatí, bude to brankářský post. „Nebylo to ono. Trochu jsem se tady taky hledal," říká sám Kacetl.

„Snažil jsem se věřit v sám sebe. Věděl jsem, že makám na sto procent. Prostě někdy takové období je, kdy se nedaří. Věřil jsem, že se to otočí," popisuje znojemský odchovanec.

A...

Otočilo se.

V nejlepší možný čas: v play off.

„Ta příležitost mi spadla z nebe. Říkal jsem si, že se to už nikdy nemusí opakovat. Hrát o titul a s takovým týmem před sebou..." vypráví třicetiletý gólman. 

„Možná si budete říkat, že je to jenom taková fráze, ale já to jako frázi neberu – to je naprostá pravda. Vděčím za to klukům," říká skromně. „Měli nejvíc zblokovaných střel, strašně pomáhali dozadu. Nechali na mě jednoduché střely. A když už máte nějaké sebevědomí, tak můžete kluky v nějakých fázích taky podržet."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz