Tohle je nejvíc! užívali si Staromáku zlatí hoši. Piva nepočítají, oslavy budou ještě dlouhé

Foto: Jakub Pláteník

Čerství mistři světa se o radost z triumfu na domácím šampionátu podělili i se svými příznivci. V pondělí je přivítalo narvané Staroměstské náměstí. A užívali si to hráči i fanoušci.

„Nikdy v životě jsem nic takového nezažil. Nedokážu to ani popsat slovy. Moc děkujeme za podporu, moc si jí vážíme. Zase jsme ukázali, že Česko je hokejový národ. Dokázali jsme ho na nějakou dobu spojit. Tohle je nejvíc,“ zářil obránce Michal Kempný.

„Zase jsme ukázali, že Česko je hokejový národ. Dokázali jsme ho na nějakou dobu spojit. Tohle je nejvíc.“

„Maximálně jsem si to užil. To je přesně to, co jsem si vždycky přál, když jsem byl ještě malý kluk a hrál hokej za barákem. Je to nepopsatelné, tohle se vám prostě naskytne jednou za život,“ říkal ve stejném duchu další český zadák Radko Gudas.

„Když se podíváte na náměstí, je to neskutečné. Ani nevidíte, kde to končí. Tohle se jen tak nezopakuje, maximálně si to užíváme,“ přidal Daniel Voženílek, který o měsíc dřív slavil i s Třincem. „To se ale nedá porovnat, tady nám fandí celá republika.“

„To je přesně to, co jsem si vždycky přál, když jsem byl ještě malý kluk a hrál hokej za barákem.“

Třinecký útočník přiznal, že si stále neuvědomuje, co vlastně tahle parta dokázala. „Zatím to nechápu. Je neskutečné, co všichni kluci předvedli. Před všemi smekám klobouk!“

Čeští hokejisté dorazili na Staromák autobusem, na jehož střechu poté vystoupali. „Byly tam i špatné nápady, že rozbijeme okno. Nakonec jsme ale našli východ na střechu. A jestli jsme se nebáli? Nám to teď už moc nemyslí, jsme v euforii a plně si to užíváme. Vyšlo to dobře, nikdo nespadl,“ usmíval se další forvard Martin Nečas.

Svěřenci kouče Radima Rulíka byli na pódiu ve skvělé náladě. Zpívali, tancovali, skákali... „Myslím, že všichni už máme trošku připito. Ale to k tomu patří. Tohle je to, proč hrajeme. Náš sen, který jsme si splnili. Česko se stmelilo do jedné party,“ líčil Nečas, který patřil k největším pařmenům pondělního podvečera.

„Piva nepočítám, bylo jich dost. Prožívám něco, na co nikdy v životě nezapomenu. Takže si to chci užít do plného doušku.“

Pivo pochopitelně teklo proudem. „Nepočítám to. Bylo toho dost. Prožívám něco, na co nikdy v životě nezapomenu. Neskutečný zážitek být součástí takového týmu. Takže si to chci užít do plného doušku,“ hlásil Kempný.

Čeští hokejisté toho po finálovém vítězství 2:0 nad Švýcarskem moc nenaspali. „Šli jsme spát kolem osmé, pár hodin jsme si pak pospali. Ale bylo to skvělé, v užším kruhu s rodinami. Užili jsme si to maximálně a hodně zabrali,“ smál se Voženílek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hokej.cz (@narodnitym)

A kdo prvotní oslavy nejvíc táhl? „Máme v kabině spoustu lídrů. Jak na ledě, tak i v neděli večer jsme měli. Je to týmová akce, takže se nedá říct nějaké jedno jméno,“ říkal Gudas.

Noc z pondělí na úterý bude s velkou pravděpodobností ještě divočejší. „Včera byla krátká, ale teď bude ještě kratší,“ culil se Kempný. „Navíc za sebou nemáme zápas se Švýcary, takže budeme mít více sil,“ přidal Gudas. „Bude to dlouhé,“ potvrdil kapitán Roman Červenka.

„Lidi nás sem dotáhli, během těch čtrnácti dní nám dávali energii a jsem rád, že jim to teď můžeme vrátit.“

Ten zažil mistrovské oslavy už před čtrnácti lety po MS v Německu. „Pro mě jsou letos méně náročné. V mém věku už to nemůžu přehánět, ale lidi nás sem dotáhli, během těch čtrnácti dní nám dávali energii a jsem rád, že jim to teď můžeme vrátit.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz