<

Tohle jsme chtěli! září Řepík. Spartě trefil postup prvním hattrickem

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

2. března 2018, 21:26

Václav Jáchim

Když se vracel ze Slovanu Bratislava, všichni od něj očekávali góly. Michal Řepík je dávat umí, prokazoval to na olympiádě i na předchozích štacích. Reprezentační útočník se Spartě vyplatil. V klíčové bitvě s Mladou Boleslaví nasázel tři branky a vydatnou měrou pomohl k postupu do play off. "Jsme strašně rádi, že se to povedlo. Jsme v předkole, hrát nějaké play out nebo baráž, to samozřejmě nikdo nechce," povídá.

Pražané nebyli v lehké situaci. Nutně potřebovali naplno bodovat, aby nemuseli v neděli podstoupit přímý souboj v Chomutově. Povedlo se. Piráti ve Zlíně neuspěli, Sparta doma ano. Postup má tím pádem v suchu. Řepík pomohl hattrickem, na který bude dlouho vzpomínat. "Byl totiž můj první nejen v extralize, ale vůbec v profesionálním hokeji. Takže jsem za to rád," usměje se.

Po těch všech předchozích utkáních a nervech velká úleva, co říkáte?
Tohle jsme chtěli! Je dané, že se nemůžeme posunout v tabulce nahoru, ale máme jisté předkolo. Což je samozřejmě důležité. Uvidíme, kdo si nás vezme do play off, na koho půjdeme. Hlavně jsme ale strašně rádi, že v neděli pojedeme do Chomutova v klidu. A že se můžeme připravit na play off.

Byli jste hodně nervózní? Na začátku utkání to tak vypadalo.
Především nám nešly nohy. Měly jsme je těžké, moc nám to nebruslilo. Boleslav byla všude o krok dřív. Prohrávali jsme, ale pak nám pomohl vyrovnávací gól. Rozehráli jsme se a zápas postupně kontrolovali. Oni nám sice snížili z přesilovky, ale řekl bych, že tehdy už to bylo skoro zlomené. Rychle jsme se vrátili do hry, ve třetí třetině jsme makali dobře dozadu a soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli. Závěr jsme si pohlídali.

Po příchodu ze Slovanu jste chvilku čekal na góly, poslední dobou vám to ale do brány padá. Skoro v ideální dobu, chtělo by se říci.
Jo, asi jo (usměje se). Nějaké šance jsem v těch zápasech měl, bohužel jsem neproměnil. Mám radost, že pak jsem nějaké góly dal. I pro určité sebevědomí do předkola. Především je ale důležité, že jsem pomohl týmu. Postup jsme zvládli, teď se můžeme dívat dál. 

Už jste u pokladníka zjišťoval, co vás bude stát hattrick?
Lukáš Pech na mě určitě něco vymyslí. A asi to nebude levné (směje se). Kluci už něco povídali, hned na ledě proběhly nějaké hlášky.

Hattrick Michala Řepíka

Nebrali jste utkání s Bruslaři tak trochu jako play off?
Všichni to tady tlačí celou sezonu. Po mém příchodu ze Slovanu se nám nepodařilo vyhrát čtyři utkání, což pak bylo dost náročné. Věděli jsme, co musíme udělat, jak situaci zvládnout. Vyšlo to, je tam tím pádem úleva. Věřím, že to z nás spadne, Budeme se snažit, abychom přes předkolo přešli. A pak udělali nějaký úspěch.

Věděli jste během utkání, jak hraje Chomutov ve Zlíně?
Až ke konci, říkali nám tam výsledky. Poslední, co jsem slyšel, bylo, že Zlín vedl 4:2. Pak už jsem věřil, že si to nenechá utéci. A my také ne.

Kdy vás v zápase napadlo, že Sparta zvítězí?
Ve třetí třetině. Když jsem viděl, jak hrajeme dobře dozadu, že je k ničemu moc nepouštíme. Jakmile jsme přidali ještě gól na 5:2, byl jsem si celkem jistý, že to zvládneme.

Přemýšlíte o tom, koho Sparta dostane v předkole?
Vůbec. My jsme rádi, že jsme postoupili. Oni ať si vyberou nás.

Do vyřazovacích bojů jdete z poslední desáté příčky, ale nemusí to nic znamenat. Cítíte, že se dá v play off sezona podstatně vylepšit?
Jo, určitě. Nechceme se ukolébat tím, že  jsme postoupili do předkola a tam nějak jasně vystřelíme. Postup by měl pomoci. Jako by si ulevíme, spadne to z nás. A zabereme! Věřím, že budeme hrát jako tým a půjdeme co nejdál.

Svazovala vás situace v tabulce? To, že jste dlouho neměli s ohledem na postup nic jistého?
Každý má za cíl hrát play off. Nikoho nebaví nějaké play out nebo baráž. Jednoznačně jsme chtěli postoupit, play off bývá něco úplně jiného než základní část. Celou dobu se tady dře. Kdyby se pak mělo hrát play out, a  ještě k tomu klub jako Sparta - to by bylo obrovské zklamání.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz