Tohle tu od Světového poháru nebylo. Liberec vyzve evropské mistry!

Jaromír Pérez | Foto: Jan Běhounek, janbehounek.cz

Skutečně elitní prověrka čeká před startem hokejové sezony 2023/24 na juniory Liberce. Vydají se do švýcarského Zugu na mimořádně silně obsazený turnaj.

Nově připravený turnaj U20 International Challenge velmi pravděpodobně reaguje na situaci okolo Světového poháru juniorů. Špičkově obsazený podnik, který od roku 2011 pořádali Rusové a patronaci nad ním měla i Mezinárodní hokejová federace, ale napsal poslední pokračování v roce 2019.

Následující dva ročníky byly zrušeny kvůli covidu a případnému restartu potom zabránila ruská invaze na Ukrajinu.

Za Česko se turnaje účastnily nejprve dvakrát Karlovy Vary, následně Vítkovice, Chomutov, po roční odmlce Sparta Praha a na závěr třikrát Třinec.

Do země šíleného diktátora se teď už pochopitelně nikdo z civilizované Evropy nevydá. Řada elitních juniorských celků naopak o prázdninách zamíří do švýcarského Zugu, kde změří síly mezi 17. a 20. srpnem.

„Turnaj je koncipovaný tak, aby měl vysokou kvalitu. Pro zúčastněné týmy i hráče to bude dobrá výzva před startem domácích ligových soutěží. Naším cílem je do turnaje zahrnout elitní celky napříč Evropou, v budoucnu případně i Severní Amerikou,“ vzkazují organizátoři.

I v tomto bodě tedy chtějí navázat na odkaz Světového poháru, jehož se účastnily klubové týmy z kanadské CHL, americké USHL či výběry nižších zámořských soutěží.

Na zbrusu novém turnaji pod Alpami se představí tři úřadující mistři evropských zemí – švédské Rögle, švýcarský Curych a německý Mannheim.

Doplní je pochopitelně domácí Zug, který vyhrál švýcarskou juniorskou soutěž v předchozích dvou letech, letos suverénně ovládl základní část, ale v semifinále ho od zlatého hattricku odstřihl právě Curych.

Z Finska dorazí IFK Helsinky, čtvrtfinalisté uplynulého ročníku své ligy.

A Česko budou reprezentovat Bílí Tygři! Jako dvanáctý tým poslední sezony DHL extraligy juniorů je – pochopitelně v obměněném složení – čeká velká výzva, aby dokázali konkurovat evropské špičce.

„Turnaj v Zugu má velice kvalitní obsazení, pro naše hráče to bude konfrontace s nejlepšími. Představíme se s mladým týmem, pro který bude turnaj velkou prověrkou. Už se těšíme, bude to pro nás skvělá generálka před extraligou. Děkujeme Zugu za pozvání!“ vzkázal na libereckých stránkách nový kouč tygří juniorky Valdemar Jiruš.

Jeho svěřenci se v základní skupině utkají ve čtvrtek 17. srpna s Helsinkami a druhý den s Curychem. Podle výsledků je v neděli čeká zápas o konečné umístění.

Domů se tedy vrátí těsně před začátkem nového soutěžního ročníku, podle svazového prezidenta Aloise Hadamczika by měla juniorská extraliga vypuknout už 26. srpna.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz