Tomáš Kubalík má jasno: sezonu dohraje v zahraničí

Foto: hokej.gkskatowice.eu

Tomáš Kubalík po odchodu z Vítkovic odchází do zahraničí. Jako novou posilu ho dnes představily polské Katovice.

Aplikace Tipsport extraligy

Kubalík odnesl nedávný průvan vítkovickým kádrem. Ostravanům se nedařilo a ani Kubalík nebyl moc vidět: letos stihl v extralize jen devět zápasů, v nichž jednou skóroval a nepřipsal si žádnou asistenci.

Naposledy hrál 22. listopadu. 

V polovině ledna mu končila a smlouva a novou už s Vítkovicemi nepodepsal.

Protože se blíží přestupová uzávěrka, rychle si musel najít jiné angažmá. Nakonec to zkusí v zahraničí. V Polsku bude hrát poprvé.

Jinak toho ale Kubalík zažil dost: čtyři sezony strávil v zámoří, kde dokonce nakoukl i do NHL. Následovaly štace v KHL, Finsku nebo Německu. Bohužel ho zbrzdilo vážné zranění kolene.

„Hledali jsme křídlo se specifickými parametry: vysokého, technicky zdatného a s pravým držením hole."

No a teď jde k našim východním sousedům.

S Katovicemi podepsal smlouvu do konce sezony.

„Hledali jsme křídlo se specifickými parametry: vysokého, technicky zdatného a s pravým držením hole," vysvětluje sportovní ředitel Roch Bogłowski. „A podle našeho názoru Tomas tato kritéria splňuje."

Katovice jsou v polské extralize třetí. Kubalík se v jednom týmu potká třeba s Jurajem Šimbochem, Janisem Andersonsem, Mikaelem Kuronenem nebo Filipem Stoklasou.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz