Tomášek opouští Spartu i extraligu, upsal se v KHL! Zahraje si s Lencem?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

David Tomášek mění extraligovou Spartu za ruský Chabarovsk, se kterým už podepsal smlouvu. Pražský klub o odchodu útočníka informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

25letý hokejista se po parádní extraligové sezoně, v níž pomohl Spartě 52 body (23+29) v 61 zápasech k vítězství v základní části či konečnému zisku bronzových medailí, rozhodl splnit si sen a přijmout nabídku Amuru Chabarovsk v Kontinentální lize.

„S Davidem se rozcházíme v dobrém, ve smlouvě měl výstupní klauzuli, kterou využil. Jeho odchod nás mrzí, ale přejeme mu hodně štěstí v jeho další štaci a doufáme, že se ve Spartě znovu potkáme,“ přeje si sportovní manažer klubu Jaroslav Hlinka.

Šikovný útočník se v pražském klubu loučí po dvou letech, potřetí v kariéře vyzkouší štaci za hranicemi. Už v roce 2018 vyměnil Pardubice za Finsko, kde v Jyväskylä odehrál 65 utkání s bilancí 40 bodů (13+27). Mládežnická léta předtím strávil v zámoří.

Nyní se v největším městě Dálného východu potká i s českými obránci Michalem Jordánem a Dominikem Mašínem. A podle informací iSport Premium by je mohl následovat také liberecký útočník Radan Lenc, který má za sebou rovněž výbornou sezonu.

Ta vlastně v jeho případě stále trvá. Lenc se totiž probojoval na šampionát v Rize, kde zapíše své premiérové starty na MS. V extralize se vypracoval v elitního útočníka, po přesunu z Mladé Boleslavi do Liberce se za tři roky zaskvěl 132 body (61+71).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz