bahis siteleri

Tomeček ocenil Moru, ale gól na 1:1? Někdo si musí sáhnout do svědomí

Foto: Ladislav Lhota

Po raketovém vstupu do soutěže a zisku devíti bodů ze třech utkání snížil českobudějovický Motor poněkud svoje obrátky a třikrát za sebou padl. Byť naposledy doma proti Olomouci se tak stalo až v nastaveném čase a Jihočeši získali alespoň bod.

Hanáci s jedním duelem k dobru (ve Varech se nehrálo kvůli poruše rolby) poskočili na třetí místo v tabulce, budějovický tým zůstal v našlapaném poli šestý. Vzájemné souboje dlouhodobě prospívají hokejistům Olomouce, kteří na jihu Čech uspěli popáté z posledních šesti vystoupení.

Měření sil na ledě Budvar arény poznamenaly časté tresty. Celkem rozhodčí vyloučili osm domácích borců a devět hostů. „Přesilovek bylo na obou stranách opravdu dost. Měli jsme příležitosti, ale nevycházelo nám zakončení. Bohužel,“ krčí rameny osmadvacetiletý forvard Vojtěch Tomeček, jenž přišel v létě za prací do rodného kraje z olomouckého týmu.

V barvách Mory odpracoval na sto padesát extraligových zápasů, nyní se ocitl na opačné straně kluziště. „Nedá se říct, že bych byl namotivovaný víc než jindy. Ale samozřejmě jsem vnímal, že hraju proti klukům, s nimiž jsem sdílel kabinu čtyři roky,“ povídá po čtyřiašedesáti minutách lítého boje.

„Nedá se říct, že bych byl namotivovaný víc než jindy. Ale samozřejmě jsem vnímal, že hraju proti klukům, s nimiž jsem sdílel kabinu čtyři roky."

Nehrálo se na krásu. Hosté tradičně vsadili na bojovnost, obětavost, agresivitu. Technicky vybavenému mužstvu Motoru to dělalo problémy. „V Olomouci jsou věhlasní dobře zorganizovanou obranou. Jsou to bojovníci a vždycky je těžké hrát proti nim. Jenže my musíme proměňovat šance. Podle mého jsme měli získat tři body,“ vyjadřuje přesvědčení.

Českobudějovičtí otevřeli skóre až ve své šesté přesilovce, kdy Milan Gulaš nekompromisně zužitkoval přihrávku Lukáše Pecha. Ještě předtím v téže početní výhodě zakončoval Vojtěch Tomeček, jenže rozhodčí rozpažili po prozkoumání videa. Neuznali gól kvůli kopnutí nohou. „Upřímně ani nevím, jak se vyvinula ta situace. Najížděl jsem na bránu a zřejmě jsem to nějak trefil nohou. Puk dojel za čáru a že nebyl gól? No, tak nebyl, no,“ nechtěl rodák z Tábora víc rozebírat inkriminovaný moment.

„Nebudu se vůbec vyjadřovat k situaci, kdy soupeř dal na 1:1. Někdo si musí sáhnout do svědomí."

Vyslanci z Hané vyrovnali v 51. minutě, kdy už vsázeli na jedinou kartu. V útočném pásmu srazili Pecha a lacino získaný kotouč dopravili za záda brankáře Hrachoviny, jenž byl posléze vyhlášený nejlepším hráčem domácích.

Stejnou poctu za hosty sklidil výborně chytající Branislav Konrád. „Nebudu se vůbec vyjadřovat k situaci, kdy soupeř dal na 1:1. Někdo si musí sáhnout do svědomí,“ říká Tomeček lakonicky.

V prodloužení rozhodli hosté z přesilovky, když za katrem seděl Valský. „Škoda, že jsme inkasovali,“ lituje bodové ztráty Vojtěch Tomeček, jehož otec Jan kdysi také oblékl ligový dres Motoru. „Bavili jsme se o tom. Taťka na to rád vzpomíná. Ale je to dávno. Teď jsem tady já,“ usmívá se milevský odchovanec, který v šesti zápasech za Motor zatím nebodoval. „Doufám, že mi to tam spadne co nejdřív,“ nemůže se dočkat.

Autorem vítězné trefy se stal olomoucký kapitán Jiří Ondrušek. Hosté měli početní výhodu a před vhazováním v útočném pásmu si vybrali oddechový čas.

„Potřebovali jsme si trochu oddechnout,“ vysvětluje.

„Vůbec se nám nedařilo v přesilovkách, kterých jsme během utkání měli spousty. Navíc v Budějovicích je vždycky od půlky třetiny špatný led. Vrtělo se to, skákalo, tak jsme si řekli, že musíme k tomu přistoupit jednoduše. Nejdřív jsem chtěl přihrávat, ale bránící si rozebrali všechny kluky a mě nechali volného. Tak jsem ze zoufalství zavřel oči a naštěstí to propadlo,“ popisuje skórující obránce.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz