Ton po nástupu do Sparty: Kde chce posílit? A v čem viděl problém?

Foto: hcsparta.cz

Sparta prochází velkými změnami. Má nového majitele i sportovního manažera. Místo Michala Broše nyní skládá tým Petr Ton.

Nový fanshop

Fanoušky pochopitelně zajímá, jak si povede na přestupovém trhu. „Přišel jsem ke kádru, který je z velké části sestavený," uvedl Ton v rozhovoru pro hcsparta.cz. „Uvidíme, jestli se nám v létě podaří tým ještě doplnit, nebo po dohodě s trenéry přivedeme posily až v průběhu soutěže. Titul se nevyhrává v září."

Už teď nicméně ví, jaké hráče bude shánět. „Rád bych měl k dispozici dva produktivní beky. Na trhu se objevují zajímavá jména, která by mohla pozvednout kreativitu," prozradil na klubových stránkách. „Samozřejmě bych rád získal i produktivního útočníka do 25 let, který se přiblíží k metě dvaceti gólů. Takového hráče ale aktuálně na trhu nevidím."

„Přišel jsem ke kádru, který je z velké části sestavený."

Sparta čeká na titul od roku 2007. Dvakrát za sebou dokonce vypadla hned v předkole play off! „Myslím, že to bylo hlavně v hlavách. Když přišel z Kadaně Kevin Klíma, najednou byl nejlepším hráčem na ledě. To není náhoda," popisuje problém Pražanů v uplynulém ročníku.

„Nevím, proč kluci, kteří měli mít klíčové role, neodváděli výkony, které se od nich očekávaly. Nechci se ale hrabat v minulosti, chci se klukům pokusit nastavit do hlavy věci, které by mohly fungovat," pokračuje Ton v interview pro web Sparty.

„Umíme dobře mluvit o tom, jak makáme, ale nemakáme."

„Největší problém českého hokeje je, že umíme dobře mluvit o tom, jak makáme, ale nemakáme. Jinak by všichni hráči v zahraničí nebyli vždy tak vykulení, jak se v jiných ligách maká i bez trenérů," nastínil Ton, že bude vyžadovat profesionální přístup.

Vůči hráčům – v podstatě svým podřízeným – chce být otevřený. „Už ze své kariéry jsem zvyklý, že za každým úspěchem je pouze tvrdá práce. Aby byl člověk úspěšný, musí si projít krizovými situacemi, nebát se mluvit s hráči o problémech."

I proto Ton nabídl kabině tykání. „Nepřijdu si pořád tak starý, tak jsem všem nabídl tykání. Nevidím v tom překážku a myslím, že dokážu rozpoznat, zda toho někdo zneužívá nebo ne. Mou prací bude nastavit si správně mantinely, aby kluci pochopili mou vizi a tvrdě makali," hlásí Ton pro hcsparta.cz.

„Za každým úspěchem je pouze tvrdá práce."

„Teď je jednoduché o všem mluvit – hlavní bude vše přenést do praxe. Vím, že nedokážu všechno změnit hned," je si vědomý Ton, který už mluvil s trenérem Uwem Kruppem. „Nastínil jsem mu, že bych se chtěl od začátku sezony pohybovat mezi šesti nejlepšími týmy. Slíbil jsem mu, že mu připravím co nejlepší podmínky."


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz