TOP 10 dosavadních přestupů v Chance lize

5. května 18:29

Marek Hedbávný

V posledních dnech změnilo angažmá hned několik prvoligových hvězd. Na trhu byly aktivní především Sokolov a Poruba (v žebříčku mají hned sedm zástupců!).

partneři českého hokeje

1. Markus KORKIAKOSKI (Ú, Litoměřice → Poruba)
V Chance lize drží rekord v počtu bodů získaných cizincem – v obou předešlých základních částech se vyšplhal na 57 bodů. Korkiakoski tvoří hru, současně ani nepropadá směrem dozadu. S jeho očekávaným příchodem (klub ho zatím oficiálně nepotvrdil) se zcela změní tvář Poruby.

2. Martin KADLEC (Ú, Litoměřice → Sokolov)
Když přestoupí nejlepší střelec, tak to je pořádná bomba, ne? Martin Kadlec v uplynulé sezoně nasázel 32 gólů. Mohutně posílený Baník nemusí pomýšlet jen na úspěšný boj o záchranu, ale i na účast v play off.

3. Jakub TEPER (O, Vsetín → Poruba)
Jeden z deseti nejlepších obránců v lize. Teper bohužel doplácí na zranění – je to částečně daň za jeho obětavost. Na Lapači ho milovali. Ani jeho příchod zatím Poruba oficiálně nepotvrdila, ale už by to měla být hotová věc.

4. Marek RAČUK (Ú, Prostějov → Kladno)
Všichni o něm vědí, že hokejově je to extratřída. Je silný na puku, hraje dominantním stylem. Podruhé za sebou patřil k absolutní špičce v ligové produktivitě. 

5. Petr KAFKA (Ú, Frýdek-Místek → Slavia) 
S odchodem Tomáše Šmerhy potřebovala Slavia jinou ofenzivní hvězdu. Petr Kafka je spíš nahrávač než střelec, každopádně jejich celkový přínos v přesilovkách bude podobný. Kafka odchází do Edenu coby král kanadského bodování – sezonu zakončil se 70 body. Vyniká střílenými přihrávkami ↓

6. Jakub NEUŽIL (G, Kadaň → Sokolov)
Plán je takový, že zabojuje o post jedničky ve Spartě. Když nebude dostatečně vytížený, pomůže partnerskému Sokolovu. Neužil o svých kvalitách přesvědčil už v několika sezonách: v Prostějově a letos v Kadani, kterou držel nad vodou.

7. Lukáš ENDÁL (Ú, České Budějovice → Poruba)
Pokud byl Kafka nejproduktivnějším hráčem Chance ligy, Lukáš Endál byl pro změnu jedním z nejefektivnějších hokejistů soutěže. Na to, jak malý dostával v Motoru prostor, byl neobyčejně produktivní. V Porubě, která zatím s oficiálním potvrzením jeho příchodu vyčkává, může hrát v prvním útoku a naplno rozvinout svůj ofenzivní potenciál. 

8. Marek LAŠ (Ú, Olomouc → Třebíč)
V Třebíči se objevil už v závěru letošní sezony, v dalším ročníku za ni bude hrát celou dobu. Jeden z nejúspěšnějších klubových odchovanců se domů vrátil po šesti sezonách v Olomouci. Může atakovat čtyřicetibodovou hranici, navíc je skvělý směrem dozadu.

9. Petr STLOUKAL (Ú, Chomutov → Poruba)
Jeho příchod zatím není oficiální, hokej.cz má ale informace z více věrohodných zdrojů. Takže i Stloukala do žebříčku zařadíme. V Chomutově byl letos nejlepším střelcem (23) i jeho nejproduktivnějším hráčem (51). Měl navíc fenomenální hodnoty Corsi. Horší už to bylo s defenzivními čísly. Každopádně případná lajna Endál–Korkikoski–Stloukal, to zní sakra dobře, ne?

10. David TŮMA (Ú, Vsetín → Sokolov)
Loňskou sezonu se potýkal s následky zranění, přesto byl se 38 body nejproduktivnějším útočníkem Vsetína. Tůma je spolehlivost sama – drží si konstantní výkonnost, pravidelně dává okolo dvaceti gólů za základní část.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz