TOP 10 důvodů, proč se těšit na novou sezonu Chance ligy

Foto: hc-slavia.cz

11. září 8:05

Marek Hedbávný

Už je to tady, už je to tady, už je to tady! Večer startuje historicky 27. ročník Chance ligy. Jaké jsou jeho hlavní taháky?

HokejkaTV

Návrat finále 

Vítěz Chance ligy rovnou postupuje do extraligy. Baráž se ruší, zato se vrací finále. Tohle vyvrcholení sezony bude stát za to!

Osobnosti

Ve druhé nejvyšší soutěži budou bavit fanoušky třeba Radek Duda, Petr Vampola, Tomáš Divíšek, Jiří Šimánek, Jan Novák, Rostislav Martynek, Vladimír Svačina, Marek Schwarz, René Vydarený nebo Marek Tomica. 

Nový systém

Chance liga se po třiceti kolech rozdělí na dvě poloviny: lepší a horší. První osmička bude mít už v prosinci zaručené play off, což s sebou může přinést i nějaké problémy, každopádně díky tomu přibudou další vzájemné zápasy mezi favority. Celky na devátém až šestnáctém místě se poperou o zbývající dvě místenky do předkola. I to se vrací do rozlosování. 

Přenosy

Stejně jako v minulé sezoně se i letos budou na HokejkaTV vysílat všechny zápasy. TADY se můžete zaregistrovat. Na hokej.cz navíc budeme přinášet obsáhlé videozpravodajství s nejhezčími góly, bitkami a podobně.

Vyrovnanost

O nejvyšší příčky může zabojovat víc týmů. Mezi hlavní favority se považují především České Budějovice, Jihlava a Vsetín. Hodně vyrovnaný pak bude střed tabulky. Strašně důležité proto bude zachytit začátek soutěže – po třiceti kolech se totiž tabulka rozdělí a nikdo nechce zůstat ve spodní polovině.

Derby

Ozdobou Chance ligy jsou především vzájemné souboje Přerova, Prostějova, Vsetína a Havířova. Vyhrocené bývá i derby Vysočiny mezi Jihlavou a Třebíčí. Hned v prvním kole nás čeká bitva Zubrů s Jestřáby, to je start!

Nováčci

Sokolov přinese Chance lize skvělé fanoušky a především mimořádné týmové pojetí hokeje. Baník bude hrát srdcem. A Chomutov? Ten složil konkurenceschopný kádr, navíc se může chlubit nejhezčí arénou v lize.

Budoucí hvězdy

Prvoligoví fanoušci dostanou příležitost sledovat hráče, kteří to jednou můžou dotáhnout hodně daleko. Velký potenciál mají třeba Stanislav Vrhel, Nick Malík, Adam Klapka, Michal Kvasnica, Vojtěch Střondala, Patrik Prymula nebo Přemysl Svoboda.

Emoce

Co nás na hokeji nejvíc baví, to jsou emoce. Ať na ledě, tak v hledišti. Loni bavili svým zápalem třeba Václav Karabáček, Václav Prospal nebo Michael Foltýn. Třaskavá byla i tiskovka s Petrem Vlkem a Danielem Tvrzníkem... Hodně vyhecované byly čtvrtfinálové série Havířova s Motorem a Vsetína s Prostějovem. V emocích je Chance liga o něco bezprostřednější než extraliga. 

Jágr za Ústí?

I letos je možné, že si v Chance lize zahraje největší legenda českého hokeje. Jaromír Jágr oznámil, že se v Ústí nad Labem možná rozehraje po zranění. V současnosti je totiž na marodce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz