TOP 10: Kteří hráči můžou v Chance lize zazářit?

10. září 12:05

Marek Hedbávný

Jako každý rok i letos vyletí ve druhé nejvyšší soutěži několik hokejistů vzhůru jako raketa. A třeba si řeknou o velká angažmá. Tady jsou tipy na hráče, kteří by mohli zažít průlomovou sezonu.

HokejkaTV

Martin PROCHÁZKA (Ú, 25 let, VHK ROBE Vsetín)
Procházka hrál poslední sezony čtvrtou lajnu v extraligových týmech. Zato na Vsetíně dostane klíčovou roli. V přípravě byl s devíti body (6+3) v osmi zápasech nejproduktivnějším hráčem týmu.

Jakub KUBEŠ (O, 22 let, HC ZUBR Přerov)
Po třech letech v Polsku, kde s ním byli hodně spokojení, se Kubeš rozhodl pro výzvu v Přerově. Je to takřka dvoumetrový bek, výborně však bruslí. Do systému, který Zubři vyznávají, by mohl skvěle zapadnout. Ještě zmiňme, že velký progres by mohl v Přerově udělat také útočník Šimon Kratochvil.

Tomáš VRACOVSKÝ (Ú, 21 let, HC Baník Sokolov)
Někdejší mládežnický reprezentant s desítkami startů za Plzeň byl v minulé sezoně hlavním útočným tahounem Sokolova. Bude lídrem i o patro výš?

Tomáš VILDUMETZ (Ú, 20 let, HC Slovan Ústí nad Labem)
Směrem dopředu je to jeden z nejnadanějších hráčů v soutěži. V několika přípravných zápasech se objevil v první lajně vedle Jaroslava Roubík. A tahle legenda v posledních letech poslal do velkého hokeje třeba Davida Tůmu nebo Jana Kloze. Vildumetz může být dalším na řadě.

Denis KUSÝ (Ú, 22 let, SK Horácká Slavia Třebíč)
Drobný útočník s hodně šikovnýma rukama dorazil do Třebíče z Pardubic. Kusý bude hrát v prvních dvou útocích: v jeho schopnostech je atakovat bilanci jednoho bodu na zápas.

Jakub ČERNOHORSKÝ (O, 18 let, HC Dukla Jihlava)
Na jeho bruslení je radost pohledět, navíc se snaží mít pořád hlavu nahoře. Na svůj věk je to úkaz. Roste z něj typ obránce, který bude svou hrou zvedat diváky ze sedadel.

Aleš STEZKA (G, 22 let, AZ RESIDOMO Havířov)
Loni byl nejlepším hráčem Ústí nad Labem, za jeho děravou defenzivou to měl ale těžké. Tentokrát bude chytat za disciplinovanou a zodpovědnou obranou Havířova. To by se mohlo podepsat i na jeho statistikách.

Přemysl SVOBODA (Ú, 18 let, HC Stadion Litoměřice)
Předloni byl nejproduktivnějším hráčem extraligy dorostu a v uplynulém ročníku zaujal i v juniorech a mezi muži. Patří k nejnadanějším hokejistům v projektu Dukla.

Martin MICHAJLOV (G, 25 let, HC Slavia Praha)
V Litoměřicích si vybudoval pověst spolehlivé dvojky. Teď – po změně angažmá – nastal čas, aby skutečně ukázal, že v Chance lize může být jedničkou. 

Stanislav VRHEL (Ú, 16 let, Piráti Chomutov)
Nejproduktivnějším hráčem Pirátů v přípravě byl právě tento šestnáctiletý útočník, jehož mládežničtí trenéři přirovnávají k Jevgeniji Malkinovi. Má sílu a s pukem dovede velké věci. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz