TOP 10 momentů druholigového ročníku. Na co se bude vzpomínat?

Foto: Facebook HC Vrchlabí

8. července 14:10

Ondřej Mach

Uplynulá sezona druhé ligy nabídla množství zajímavých okamžiků. Které byly ty nejvýraznější?

HokejkaTV

Postup Sokolova

Dvaadvacet let. Tak dlouho čekali hokejisté Baníku na účast v první lize. Tým pod vedením trenéra Karla Mlejnka suverénně prošel základní částí, zvládl náročné play off i superfinále a mohl slavit. Sokolov hnala působivá divácká kulisa, osobnosti na ledě nebo profesionální fungování klubu. I proto se povedlo postoupit.

Trenér Karel Mlejnek výrazně pomohl s obrodou sokolovského hokeje.

Trenér Karel Mlejnek výrazně pomohl s obrodou sokolovského hokeje. | Foto: Arnošt Moucha ml., Facebook HC Baník Sokolov

Fantom Bříška

Nebývá pravidlem, aby hráč rok co rok posouval svoje osobní maxima. Kamilu Bříškovi se to letos znovu podařilo. Třicetiletý útočník v 36 zápasech nasbíral těžko uvěřitelných 72 bodů a s přehledem opanoval kanadské bodování soutěže. Od nové sezony uvidíme Bříšku v dresu Kobry Praha, kam se po deseti letech v Jablonci rozhodl přestoupit.

Foto: Petr Zbranek, hcvlci.cz

Vrchlabské posily

Ta zpráva v lednu způsobila velký rozruch. Ambiciózní Vrchlabí získalo dvojici hvězdných veteránů: Jaroslava Bednáře a Jaroslava Hlinku. Hlinka před svým comebackem do Sparty stihl osm utkání a zapsal sedm bodů (1+6). Bednář dohromady odehrál 19 duelů a zaznamenal skvělých 25 bodů (7+18). Na postup to však nestačilo, Stadion ve finále nestačil na Sokolov.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Vánoční dresy Tábora

Speciální dresy tento rok představilo několik prvoligových klubů nebo extraligový Hradec Králové. Pozadu nezůstali ani v Táboře, kde v rámci charitativní akce mužstvo nastoupilo ve vánočních dresech proti Valašskému Meziříčí. Podepsané dresy šly do aukce, kde si je mohli zakoupit fanoušci. Vyvolávací cena byla sedm set korun.

Foto: hctabor.com

Otec a syn v jednom útoku

Velký sen si v minulé sezoně splnili Milan Čejka a jeho syn Michael. Oba hokejisté v den Čejkových padesátých narozenin společně symbolicky odehráli jedno střídání. Sokolovská legenda dres Baníku oblékla po dlouhých čtrnácti letech. Skvělá tečka za bohatou sportovní kariérou.

Horor juniora Čecha

I ve druhé lize byl k vidění okamžik, při kterém šel hokej stranou. V zápase mezi David Servisem a Žďárem nad Sázavou byl po tvrdém faulu u mantinelu 20 minut v bezvědomí útočník hostí Štěpán Čech. Osmnáctiletý junior dal před zraněním dvě premiérové branky mezi muži, vyšetření v nemocnici neodhalila kromě otřesu mozku žádná další poranění. Čech se na led vrátil po třech týdnech.

Finálová kontumace

Superfinále mezi Sokolovem a Moravskými Budějovicemi mělo nečekaný konec. První tři duely série byly kvůli neoprávněným startům brankáře Davida Vacka zkontumovány. Baník tak oslavil předčasný postup.

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2005

Druholigové osobnosti

Ve třetí nejvyšší soutěži si loni zahrála i řada osobností. Veteráni v dresu Vrchlabí už byli zmíněni výše, ale co takový Karel Plášek v Šumperku? David Hruška a Tomáš Závorka v Sokolově? Nebo trutnovští Jaroslav Kalla a Vojtěch Kubinčák, hráči s více než 600 starty v extralize? Dále zaujal třeba jablonecký Tomáš Plíhal nebo žďárský Martin Lojek.

Karel Plášek starší.

Karel Plášek starší. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Foto: hcvlci.cz

Sestup Pelhřimova

Nepovedenou sezonu odehráli pelhřimovští Lední Medvdi, na jejímž konci je čekal sestup z druhé ligy. Pelhřimov byl už v základní části nejhorším mužstvem a setrvání v soutěži nedokázal potvrdit ani v sérii o udržení. Proti Letňanům prohrál všechna tři utkání a příští rok bude hrát krajskou ligu.

Foto: hokejpelhrimov.cz

Skvělý ročník Žihadel

Moravské Budějovice za sebou mají i přes hořkou finálovou kontumaci úctyhodný rok. Ve skupině Jih skončily na slušném třetím místě, pak ale předvedly impozantní jízdu vyřazovací části, která se zastavila až v superfinále. Klub i přes problémy a odchod hlavního mecenáše zůstává ve druhé lize - díky spolupráci se Znojmem.

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz