TOP 10 objevů prvoligové sezony

22. března 18:40

Marek Hedbávný

Zažili průlomový ročník. Zároveň na sebe upletli bič. Od další sezony se na ně totiž bude pohlížet úplně jinak. Kdo letos patřil ke kometám Chance ligy?

partneři českého hokeje

Tomáš ŠMERHA (Ú, HC Slavia Praha, 21 let)
Nebyl to jen "produkt" Petra Vampoly. Šmerha táhl Slavii i poté, co se Vampola přesunul do Kladna. Šmerha má úžasnou střelu golfákem a v přesilovkách hrál falešného beka. Sezonu zakončil se třiceti góly, ještě loni přitom pendloval mezi Slavií a Kobrou.

Jakub KUBEŠ (O, HC ZUBR Přerov, 23 let)
Před sezonou jsme o něm psali, že by mohl zopakovat příběh Jakuba Ference. Oba jsou urostlí zadáci, oba navíc přišli do Přerova z Polska. A skutečně: Kubeš ukázal, že má extraligový potenciál. Na svou výšku výborně bruslí a získal hned 27 bodů (9+18). Byl možná nejlepším obráncem Zubrů.

Ondřej HRACHOVSKÝ (O, HC Frýdek-Místek, 22 let)
Loni neměl jisté místo v sestavě Frýdku-Místku a nastupoval i za druholigový Nový Jičín. Teď byl se dvanácti góly třetím nejlepším střelcem mezi prvoligovými obránci, navíc nakoukl do extraligy. Čím je jeho hra specifická? Má jednu z nejtvrdších a zároveň nejpřesnějších střel v soutěži. A to jak golfákem, tak zápěstím. Dáte mu trochu prostoru a jste v háji...

Filip KUŤÁK (Ú, HC Slavia Praha, 23 let)
V předešlých prvoligových sezonách hrál ve třetí či čtvrté formaci. Například loni ve Frýdku-Místku měl po 36 zápasech bilanci 0+6. Angažmá ve Slavii však Kuťáka katapultovalo mezi nejlepší two-way centry v soutěži. V 57 utkáních se blýskl 47 body (21+26), jeho ice time přesáhl devatenáct minut a k tomu dal hned tři góly v oslabení.

Tomáš VRACOVSKÝ (Ú, HC Baník Sokolov, 22 let)
Až letos se nastálo usadil mezi profesionály. A zažil mimořádnou sezonu: byl nejlepším hráčem Sokolova (38 utkání, 15+20) a pro závěr ročníku si ho vytáhla Plzeň. Skloubí se v něm šikovnost a zároveň obrovské zaujetí pro hru. 

Ivan LYTVYNOV (O, ČEZ Motor České Budějovice, 19 let)
Jeden z hlavních kandidátů na trofej pro nejlepšího juniora Chance ligy. Obránce s ukrajinským původem si s pukem na svůj věk dovolil odvážné věci. Většinou mu vycházely, o čemž svědčí +39 bodů ve statistice +/- (2. nejlepší hodnota v Chance lize) a 24 kanadských bodů (5+19).

Jurij ŽOLOBOV (Ú, SK Trhači Kadaň, 22 let)
Z Bíliny přes Kadaň až do Litvínova. Stačily tři měsíce. To byl letošní příběh ruského mladíčka. U Trhačů se blýskl dvanácti brankami ve 27 zápasech. Žolobov je pracovitý hokejista s velmi dobrým přístupem. Angažmá v Česku bere jako velkou šanci a je vidět, že si příležitosti váží. První sezona po příchodu z ruské MHL mu vyšla parádně. 

Karel KLIKORKA (O, HC Stadion Litoměřice, 18 let)
První gól v extralize, účast na domácím juniorském šampionátu a k tomu vydařená sezona v Chance lize. Klikorka prožil nezapomenutelný rok. Hodně mu pomohla štace v Ústí nad Labem (11 utkání, 3+3), během přestupové uzávěrky pak zamířil do Litoměřic (11 zápasů, 1+5).

David VITOUCH (Ú, HC Stadion Litoměřice, 18 let)
Vitouch si na podzim v Litoměřicích vedl tak dobře (26 utkání, 8+3), že druhou polovinu sezony strávil na Spartě (23 zápasů, 1+3). „David je klasický případ kluka, který ví, co chce. Je to hráč, který se sem přišel zlepšovat, přišel sem pracovat," těšilo předsedu litoměřického klubu Daniela Sadila.

Petr FRIDRICH (Ú, AZ RESIDOMO Havířov, 19 let)
Havířov měl svoje výkony postavené na týmovosti, dodržování taktiky a obětavosti. Moc gólů nedával, výhry ubojoval. Fridrich udělal v AZetu výrazný progres: s devíti brankami byl šestým nejlepším střelcem týmu. 

Petr Fridrich

Petr Fridrich | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz