TOP 10 objevů sezony: Kružík, Březina, Horký a další

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

9. června 2018, 17:50

Marek Hedbávný

Zatímco v sezoně 2016/2017 neměli jisté místo v sestavě (nebo WSM Ligu vůbec nehráli), v té následující se zařadili k oporám svých týmů.

Nový fanshop

Jan ZAHRADNÍČEK (O, HC Frýdek-Místek)
Sezonu 2016/2017 rozdělil mezi tři týmy: Frýdek-Místek, Přerov a Nový Jičín. V uplynulém ročníku hrál stabilně ve Frýdku: ice time měl přes 20 minut, získal osm bodů a zaujal důraznou hrou. Vysloužil si i povolání do Třince.

Jakub TEPER (O, VHK ROBE Vsetín)
Vsetín si Tepera vytáhl v průběhu postupové sezony z Kopřivnice – a výborný bruslař se okamžitě zařadil k týmovým tahounům. Až nečekaně skvěle zvládl i přechod z druhé ligy do první.

Jiří SEVERA (Ú, HC Slovan Ústí nad Labem)
Chvíli trvalo, než si na WSM Ligu zvykl. Dosud totiž působil pouze v Táboře. Ve druhé polovině sezony ale patřil k ústeckým lídrům a ročník zakončil se šestnácti góly.

Luboš HORKÝ (Ú, SK Horácká Slavia Třebíč)
První sezonu mezi muži zvládl úžasně: v prvních sedmi zápasech za Třebíč dal sedm gólů a začal se objevovat i v brněnské sestavě. S Kometou pak na jaře oslavil juniorský i seniorský titul.

Radek POŘÍZEK (Ú, AZ RESIDOMO Havířov)
Pořízek byl nejlepším havířovským útočníkem ve statistice +/- (+13). Týmu navíc pomohl šestnácti body.

Zdeněk KRÁL (Ú, HC Benátky nad Jizerou)
V roce 2016 zmizel z očí – hrál na Slovensku, a to až druhou nejvyšší soutěž. Zato v této sezoně, to byla od Krále královská jízda... V Benátkách nad Jizerou sbíral téměř bod na zápas a díky výborným přihrávkám zářil především v přesilovkách. Příští sezonu stráví v Detvě.

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

David BŘEZINA (Ú, VHK ROBE Vsetín)
Jasně, tohoto hráče znal každý prvoligový fanoušek už z předchozích sezon. Přesto – i Březinův výkonnostní vzestup překvapil. Z lehce nadprůměrného prvoligového útočníka se stal hvězdou soutěže.

Denis KUSÝ (Ú, HC Stadion Litoměřice)
Sezonu začal v Moravských Budějovicích, pak dostal šanci v Litoměřicích. Odvděčil se parádní produktivitou: ve 38 zápasech dvanáctkrát skóroval a přidal patnáct asistencí.

Petr KRATOCHVÍL (Ú, SK Horácká Slavia Třebíč)
Kratochvílova role v mužstvu rostla každým zápasem. Hrál i v první lajně vedle Romana Erata a Davida Dolníčka, důležitou roli měl také v přesilovkách.

Daniel KRUŽÍK (Ú, Rytíři Kladno)
Kružíkovi prospělo měsíční hostování v Ústí, kde si dokázal, že ve WSM Lize může patřit k rozdílovým hráčům. Když se vrátil do Kladna, hrál v pohodě a v play off dal pět gólů.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz