TOP 10 přestupů: Mueller, Bukarts, Vondrka a další

13. září 2018, 14:35

Marek Hedbávný

Každá sezona přináší nové příběhy a s nimi i nové hrdiny. Zajímavé bude sledovat, jak si v nových působištích povedou Roberts Bukarts, Jakub Petružálek a další. Jaké letní přestupy jsou podle redaktorů hokej.cz nejpovedenější?

partneři českého hokeje

1. Roberts BUKARTS (Ú, PSG Berani Zlín → HC Oceláři Třinec)
Bukarts má za sebou tři extraligové sezony a v každé se dostal k hranici dvaceti gólů. Minulý ročník měl obzvlášť povedený: se 49 body byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže a dotáhl Zlín do play off. 

2. Michal VONDRKA (Ú, Piráti Chomutov → BK Mladá Boleslav)
Vondrkův přínos pro Chomutov byl obrovský: lídrem byl na ledě i v kabině. Je to přesně ten typ hráče, kterého Mladá Boleslav potřebuje, aby se už neopakovala hrozivá loňská sezona.

3. Lukáš KAŠPAR (Ú, HC Slovan Bratislava → HC Kometa Brno)
S důležitostí zápasů by měla růst i Kašparova výkonnost. Čeští fanoušci si moc dobře pamatují na jeho nájezdy při zlatém MS 2010.

Lukáš Kašpar.

Lukáš Kašpar. | Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

4. Peter MUELLER (Ú, EC Red Bull Salcburk → HC Kometa Brno)
Mueller patří k největším osobnostem soutěže: na draftu do NHL v roce 2006 přišel na řadu už jako osmý a v nováčkovské sezoně pomohl Coyotes 54 body. Pak i vinou otřesu mozku jeho kariéra stagnovala a nyní cestuje po Evropě. V přípravě byl hodně produktivní. 

5. Jakub PETRUŽÁLEK (Ú, HC Oceláři Třinec → HC VERVA Litvínov)
Petružálek je pro Litvínov jedním z hlavních příslibů, že se loňská sezona už nebude opakovat.

6. Matěj MACHOVSKÝ (G, Tolledo Walleye → HC Sparta Praha)
Našla Sparta gólmana, o kterého se bude moci opřít po několik sezon? Když působil v Plzni, patřil k nejlepším brankářům soutěže a byl v širším kádru národního týmu. Minulá sezona pro něj byla psychicky náročná: v organizaci Detroitu nebyl šťastný a místo v AHL chytal v nižší ECHL.

7. Libor HUDÁČEK (Ú, Färjestad BK → Bílí Tygři Liberec)
V Tipsport extralize bude hrát poprvé, čeští fanoušci ale Hudáčka dobře znají. Slovenský forvard odehrál několik světových šampionátů a díky své šikovnosti si udělal výborné jméno. V přípravě nastupoval vedle Marka Kvapila – to by mohla být hodně produktivní dvojička...

Libor Hudáček.

Libor Hudáček. | Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

8. Bedřich KÖHLER (Ú, Mountfield HK → HC Kometa Brno)
Urostlý Bedřich Köhler má za sebou parádní sezonu v Hradci Králové. V Kometě může hrát důležitější roli, než by se na první pohled mohlo zdát.

9. Vojtěch NĚMEC (Ú, BK Mladá Boleslav → HC Škoda Plzeň)
Němec byl na jaře 2017 důležitou postavou Komety při cestě za mistrovským titulem. Adaptace v Plzni mu podle skvělých výkonů v přípravě zjevně nedělá problémy.

10. Radan LENC (Ú, BK Mladá Boleslav → Bílí Tygři Liberec)
Lenc patřil jakožto klubový odchovanec k oblíbencům mladoboleslavských tribun a v klubu prožil časy dobré i zlé. Po sezoně se člen širšího reprezentačního kádru rozhodl pro změnu prostředí a odešel do nedalekého Liberce.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Poznámka na závěr: Jedním z mnoha zajímavých příchodů je i angažmá Jiřího Novotného v Plzni. Otázkou ale je, zda potrvá celou sezonu...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz