TOP 10 přestupů v první lize: Fin na Lapači nebo posily pro Motor

Několik ligových hvězd změnilo během pauzy mezi sezonami angažmá. Které přestupy byly podle hokej.cz nejvýznamnější?

Plekanec Chance liga

Marek SCHWARZ (G, Orli Znojmo → HC Benátky nad Jizerou)
Zkušený gólman by měl v Liberci dělat dvojku Romanu Willovi, počítají s ním proto i na farmě v Benátkách. Schwarz dokáže sám rozhodovat zápasy.

René VYDARENÝ (O, Mountfield HK → ČEZ Motor České Budějovice)
Před čtyřmi lety hrál na olympiádě a se Slovenskem má stříbro z MS. Zařadí se 37letý hokejista mezi nejproduktivnější a nejčastěji skórující obránce soutěže?

William MÄKINEN (O, SaPKo → VHK ROBE Vsetín)
Kromě Vydareného by mohl být ve statistikách hodně vidět i tento třiadvacetiletý obránce. Mäkinen má za sebou čtrnáctibodovou sezonu v nejvyšší finské lize.

Petr VAMPOLA (Ú, ČEZ Motor České Budějovice → Rytíři Kladno)
Petr Vampola a Jaromír Jágr. To je dvojice, která může v následujícím roce ovládnout individuální statistiky soutěže (a hlavně pomoci Kladnu zpátky do extraligy).

Foto: Martin Kurfiřt

Jan RUDOVSKÝ (Ú, LHK Jestřábi Prostějov → HC Frýdek-Místek)
Ve třech z předcházejících čtyř sezon získal přes 40 bodů a v uplynulém ročníku byl dokonce třetím nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. 

Jan KLOZ (Ú, Rytíři Kladno → HC Stadion Litoměřice)
Čekala se extraliga, možná Německo... Jan Kloz se ale po odchodu z Kladna upsal Litoměřicím. Stadion tak získal nejlepšího prvoligového střelce ze sezony 2016/2017.

Vlastimil DOSTÁLEK (Ú, ČEZ Motor České Budějovice → HC Dukla Jihlava)
V Českých Budějovicích na svoje střelecké výkony z Přerova nenavázal. Dostane se přes dvacetigólovou metu v Jihlavě? Kromě dávání branek umí odvést i spoustu jiné práce. 

Lukáš ENDÁL (Ú, BK Havlíčkův Brod → ČEZ Motor České Budějovice)
Dříč, srdcař a hlavně lídr. Endál působil poslední roky převážně ve druhé lize, ale i o patro výš bude rozdílovým hráčem. Dokazoval to na střídavých startech ve Slavii.

Marek RAČUK (Ú, HC Slavia Praha → LHK Jestřábi Prostějov)
Když z ledu sleze komando s Tomášem Nouzou, Janem Starým a Tomášem Divíškem, soupeři si ani poté neodfrknou. Místo nich totiž na led naskočí další skvělí forvardi v čele s letními posilami Račukem a Lukášem Žálčíkem. 

Matěj PEKR (Ú, Rytíři Kladno → HC Dukla Jihlava)
Pokud by Pekra v Jihlavě nasadili do formace s Tomášem Čachotským, jistě by se zařadil k uchazečům o korunu pro krále střelců. Nejlepším kanonýrem soutěže už jednou byl.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz