TOP 10 přestupů v Tipsport extralize

28. června 12:57

Marek Hedbávný

Nucenou pauzu od hokeje zpříjemnily fanouškům alespoň zajímavé přesuny. Velké osobnosti ulovily Pardubice nebo Vítkovice.

Generali Česká Cup

1. Jakub NAKLÁDAL (O, Jaroslavl → Pardubice)
Do Pardubic se nevrací za zenitem. Nakládalovi je dvaatřicet a za sebou má vynikající sezonu. Ve 48 zápasech základní části KHL se blýskl sedmi góly a dvanácti asistencemi. Není to tak dávno, co hrál na olympiádě nebo v NHL. Bude nejlepším obráncem Tipsport extraligy?

2. Roman POLÁK (O, Dallas → Vítkovice)
Přetahovanou o defenzivního brouska vyhrály Vítkovice. Velký zájem o něj přitom měl movitý Třinec. Do extraligy jde přímo z NHL, kde odehrál bezmála 900 zápasů. Otázkou je, kdy se k Ostravanům bude moct připojit. Stále má totiž smlouvu s Dallasem a NHL musí teprve dohrát sezonu. 

3. Roman HORÁK (Ú, Vaxjö → Sparta)
Sparta udržela opory z loňské sezony, už tak silný tým vyšperkuje Roman Horák. Očekává se, že bude prvním centrem. Ve švédské lize, která má velké renomé, se dvakrát za sebou dostal přes hranici třiceti bodů. Dařilo se mu i předtím v KHL a zkušenosti má také z NHL. A o reprezentaci ani nemluvě...

4. Marek ČILIAK (G, Brno → České Budějovice)
Nováček získal jistotu, o kterou se bude moct opřít několik let. Loňský ročník byl z pohledu Čiliaka rozpačitý, prostředí v Českých Budějovicích by mu každopádně mohlo hodně svědčit. Mužstvo na něm bude stát.

5. Zbyněk IRGL (Ú, Olomouc → Vítkovice)
Po třinácti letech se vrátil domů. Juniorský mistr světa, držitel stříbrné medaile z MS 2006, k tomu má obrovské zkušenosti z KHL... Irgl bude pro ofenzivu Vítkovic ohromnou vzpruhou. 

6. Tomáš FILIPPI (Ú, Magnitogorsk → Liberec)
Filippi v posledních letech cestuje mezi Ruskem a Libercem. Tam, zpátky, tam, zpátky... Usadí se letos po celou sezonu mezi Bílými Tygry? Netřeba dodávat, co by to pro Liberec znamenalo – Filippi může sbírat bod na zápas.

7. Peter SCHNEIDER (Ú, Biel → Brno)
Jedna z největších neznámých pro příští ročník Tipsport extraligy. Hráči ze zahraničí jsou vždy tak trochu riskem. Schneider ale vypadá hodně zajímavě: je v nejlepším věku, zahrál si na několika světových šampionátech a v uplynulém ročníku udělal dobrý dojem ve švýcarském Bielu (23 bodů v 38 zápasech).

8. Tomáš RACHŮNEK (Ú, Karlovy Vary → Liberec)
V minulé sezoně patřil k největším hvězdám soutěže. S 52 body skončil na čtvrtém místě ligové produktivity, mezi střelci byl také čtvrtý. Bude zajímavé sledovat, jak zvládne přechod k jednomu z favoritů extraligy. 

9. Denis GODLA (Ú, Kladno → Litvínov)
Když přišel v průběhu sezony k Rytířům, výsledky Kladna se okamžitě zvedly. Na hru týmu měl obrovský vliv. Když měl na konci základní části zdravotní potíže, Rytíři to odskákali. Litvínov tedy získává brankáře, který dokáže sám vyhrávat zápasy.

10. Ralfs FREIBERGS (O, Zlín → Brno)
Ve všech třech sezonách v barvách Zlína se přehoupl přes dvacet bodů. O jeho kvalitách svědčí i účast na pěti světových šampionátech či olympiádě ve Vancouveru. 

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz