TOP 100 hráčů sezony: Aleš Stezka (36. místo)

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 36. místě se umístil Aleš Stezka (AZ RESIDOMO Havířov).

partneři českého hokeje

Aleš Stezka byl třetím nejvytíženějším brankářem Chance ligy – odchytal 50 zápasů z 58. Logicky se mu proto nevyhnuly výkyvy výkonnosti.

Například v lednu se jeho úspěšnost zákroků jen jednou dostala přes 90 procent. Právě tehdy si dost zhoršil svoje celkové statistiky.

Sezonu nakonec zakončil s 90,92% úspěšností zákroků (10. v lize) a průměrem inkasovaných branek na zápas 2,56 (9.). Není to nic, z čeho si sednete na zadek.

Přesto je v našem žebříčku mezi gólmany pátý nejlepší. Bylo totiž dost zápasů, v nichž byl Stezka nejlepším mužem na ledě.

Přesně takovou sezonu Stezka potřeboval. V mládežnických kategoriích měl pověst velkého talentu, ve čtvrtém kole ho do NHL draftovala Minnesota. 

Jenže mezi muži se dosud Stezkova kariéra nevyvíjela tak, jak se očekávalo. Loni byl sice nejlepším hráčem Ústí nad Labem, ale tým prohrával jedno utkání za druhým.

V Havířově hrál konečně za týmem, který byl zodpovědný a pohyboval se v horní polovině tabulky. Musel si to užít. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz