TOP 100 hráčů sezony: Daniel Voženílek (3. místo)

Foto: Milan Richtr a Karel Pech, hclitomerice.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 3. místě se umístil Daniel Voženílek (HC Stadion Litoměřice).

partneři českého hokeje

Sportovní manažeři vyhlásili Daniela Voženílka nejlepším útočníkem sezony, na prvním místě je mezi forvardy i v tomto žebříčku.

Daniel Voženílek zakončil základní část se 64 body. Víc bodů posbíral jen frýdecko-místecký Petr Kafka, který ale druhou polovinu sezony strávil ve výkonnostně slabší skupině.

Voženílek zářil hlavně v první části sezony, kdy byl společně s Lukášem Žálčíkem nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Stadionu tehdy pomohl k až nečekaně hladkému postupu mezi osmičku 34 body ve 30 zápasech.

Vysokou produktivitu si udržel i v nadstavbě, v ní měl ale výrazně horší statistiky směrem dozadu. Stadionu se po Vánocích rozpadl tým a začal klesat tabulkou.

Voženílek se pasoval především do role nahrávače. Byl silný u mantinelů, těžko se odstavoval od puku – fanoušci mu dokonce začali vzhledem k jeho stylu přezdívat litoměřický Jágr.

V jakých dalších statistikách kapitán Stadionu vynikal?

Získal 25 přesilovkových bodů (4. v lize).

Průměrně odehrál 19 minut a 53 vteřin (6. v lize mezi útočníky).

Blýskl se 42 asistencemi (5. v lize).

Vystřelil 149x na branku (21.).

V rámci Litoměřic vynikal parádními hodnotami Corsi, to znamená, že s ním na ledě dokázal Stadion svého soupeře výrazně přestřílet.

V rovnovážném stavu byl u 49 vstřelených a u 43 inkasovaných gólů. Na počet obdržených branek není zrovna hezký pohled, vše ale Stadionu vynahradil svým ofenzivním přínosem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz