TOP 100 hráčů sezony: David Březina (53. místo)

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 53. místě se umístil David Březina (VHK ROBE Vsetín).

partneři českého hokeje

Na začátku října to s Březinou vypadalo špatně – v zápase s Jihlavou ho totiž tvrdě poslal k ledu obránce Daniel Kolář. Březina tehdy utrpěl těžký otřes mozku, a to už poněkolikáté v kariéře.

Vsetínští fanoušci tedy měli strach, zda se Březina ještě někdy vrátí na led. Podobná zranění jsou hodně nevyzpytatelná.

Březina se naštěstí vrátil. A nečekaně brzy, už po dvou měsících.

I přes tuto pauzu se Březina objevuje v našem žebříčku, a ještě k tomu vysoko. V 38 zápasech totiž nastřílel devatenáct branek a k tomu přidal čtrnáct asistencí. Dokonce se stal nejlepším kanonýrem Vsetína!

Jeho přínos pro mužstvo byl zkrátka ohromný, o čemž svědčí i šest vítězných gólů. V přepočtu statistik na ice time byl jasně nejefektivnějším hráčem týmu.

Velká škoda, že přišel o dvacet zápasů...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz