TOP 100 hráčů sezony: Filip Haman (93. místo)

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 93. místě se umístil Filip Haman (HC Frýdek-Místek).

Chance liga na Hokejka TV

Na to, že je mu teprve 21 let, působil hodně vyspělým dojmem. Každou sezonou se zlepšuje.

Syn extraligové ikony Radka Hamana byl v rovnovážném stavu u 43 vstřelených a u 27 inkasovaných branek, to dává z pravidelně hrajících obránců Frýdku-Místku nejlepší poměr. Částečně s tím souvisí, že i ve statistice +/- byl nejlepším zadákem rysů (+18).

V čem dalším Filip Haman vynikal?

Se 27 body byl nejproduktivnějším bekem svého týmu. A kdo by namítal, že si statistiky naháněl ve výkonnostně horší dolní nadstavbě, neměl by úplně pravdu. Patnáct z těchto 27 bodů totiž Haman zaznamenal ještě před rozdělením soutěže na dvě skupiny.

Ještě něco by se našlo?

Jasně... Haman z frýdecko-místeckých beků nejvíckrát vystřelil na branku, a to celkem 115x. Slušná porce, odměnou mu bylo pět branek.

Současně byl nejvytíženějším hráčem svého týmu (21:06 TOI/GP). Do hry se tedy z logiky věci dostával při všech herních situacích. A nutno říct, že Frýdek-Místek měl velmi dobré přesilovky i solidní oslabení. 

Haman byl zároveň dost disciplinovaný, odseděl si pouze dvacet trestných minut. Jeho spolehlivých výkonů si všimli i v partnerském Třinci, za který letos Haman naskočil do šesti extraligových utkání.

Jeho progres dělá Ocelářům radost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz