TOP 100 hráčů sezony: Jakub Kotala (4. místo)

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 4. místě se umístil Jakub Kotala (AZ RESIDOMO Havířov).

partneři českého hokeje

Havířov dal letos 156 gólů. Hned na 31 % z nich se bodem podílel Jakub Kotala. To je ohromné číslo.

A proto, že dotáhl AZet k pátému místu, což je pro slezský klub nejlepší umístění od jeho návratu do Chance ligy, je Kotala vysoko i v našem žebříčku.

Není divu, že po sezoně zamíří do extraligy. 

Už je připravený.

Pro týmy z nejvyšší soutěže je lákavým zbožím: je mu 23 let, navíc má urostlou postavu a je silný v soubojích. V podstatě není důvod si myslet, že by přechod mezi elitu nezvládl.

Na havířovskou hru měl ohromný vliv. Týmové bodování vyhrál se čtrnáctibodovým náskokem. S 21 góly se stal nejlepším střelcem AZetu. Z celoligového hlediska skončil v obou sledovaných statistikách v TOP 15.

O jeho vysoké aktivitě svědčí i 177 střel na branku. Pouze osm hráčů v Chance lize vypálilo víckrát než on. Kotala se navíc hodně tlačí do slotu, o to jsou jeho pokusy nebezpečnější.

Zatímco v první části se Havířov hodně spoléhal i na Radka Veselého, v nadstavbě stála ofenziva AZetu hlavně na Kotalovi. A když byl na ledě, AZet dokázal svého soupeře pořádně zatlačit, o čemž svědčí mimo jiné parádní hodnoty Corsi.

Kotala byl v rovnovážném stavu u 46 vstřelených a u 28 inkasovaných branek. To dává 62% podíl, druhý nejlepší v týmu po Filipu Semanovi. Neměl přitom k sobě centra kalibru Markuse Korkiakoskiho, Romana Pšurného nebo Petra Vampoly – hra formace stála hlavně na Kotalovi.

Dařilo se mu nejen při hře 5 na 5, ale i v přesilovkách, kde byl s patnácti body nejproduktivnějším hráčem Havířova. O jeho komplexnosti svědčí i to, že v každém zápase odbruslil téměř dvě minuty v oslabení. 

Z Kotaly se prostě letos stala prvoligová hvězda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz