TOP 100 hráčů sezony: Jakub Kubeš (32. místo)

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 32. místě se umístil Jakub Kubeš (HC ZUBR Přerov).

Chance liga na Hokejka TV

Už před sezonou jsme o Kubešovi psali, že by se mohl zařadit k objevům Chance ligy. Že by ale už v prvním roce u Zubrů patřil k úplné špičce mezi obránci, to je opravdu překvapení...

Kubeš měl raketový start. V prvním kole dvěma góly sestřelil rivala z Prostějova, k tomu přidal asistenci. V následujících dvou kolech bral další tři body...

Pak na nějakou dobu zvolnil, ve druhé polovině sezony to ale zase rozbalil. V našem žebříčku je nejvýš z přerovských obránců. A že letos obrana Zubrů opravdu šlapala!

Kubeš měl od trenérů obrovskou důvěru, jeho průměrný ice time se zastavil na 20 minutách a 36 vteřinách. Byl první volbou na oslabení, klíčovou roli měl i v početních výhodách. Kubeš dal hned sedm přesilovkových gólů, nejvíc ze všech prvoligových beků.

Metrák vážící Kubeš má na svou výšku výborné bruslení. Podle jeho postavy by se spíš očekávalo, že bude hru bořit a rozdávat jeden hit za druhým, není to ale úplně pravda. Patří spíš k tvůrcům hry.

Sezonu zakončil s celkem devíti góly (4. v Chance lize mezi obránci) a 27 body (10.). Zajímavé přitom je, že Kubeš nebyl moc střelecky aktivní, na branku vyslal jen 68 střel. Měl tedy víc než 13% úspěšnost střelby, což není u obránců vůbec typické.

A současně je to varování pro příští sezonu: pokud se chce Kubeš udržet mezi špičkou, bude muset víc střílet. Že by měl znovu takhle vysokou úspěšnost střelby, to by byla rarita.

Kubeš nicméně odváděl výbornou práci i v defenzivě. Při hře v pěti proti pěti byl u 38 vstřelených a u 21 inkasovaných gólů. To dává vynikající poměr. Kromě toho byl disciplinovaný (jen 12 trestných minut) a zblokoval spoustu střel (46).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz