TOP 100 hráčů sezony: Jan Brož (86. místo)

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 86. místě se umístil Jan Brož (HC Dukla Jihlava).

partneři českého hokeje

Jihlava vstupovala do sezony s vyrovnanou dvojicí: parťáka Janu Brožovi dělal Niklas Lundström, který má za sebou opravdu zajímavá angažmá.

Jenže s Lundströmem nebyla Dukla spokojená, a tak se Švéd ocitl mimo sestavu a sezonu nakonec dokončil v domovské druhé nejvyšší soutěži. Brož byl tedy pro zbytek ročníku jasnou jedničkou a odchytal pátou největší porci minut (2 795) ze všech prvoligových brankářů.

Brož statisticky patřil mezi TOP 3 gólmany v soutěži. A to jak co se týče úspěšnosti zákroků (92,77 %), průměru inkasovaných branek na zápas (2,00), tak i třeba počtem vychytaných vítězství (29) nebo čistých kont (4).

Herním dojmem už to ale absolutní špičce až tak neodpovídalo. Do ní v Chance lize přece jen patřili jiní, byť měli třeba o něco horší statistiky. 

Brož totiž někdy udělal chybu, která stála Duklu zápas. Z dlouhodobého hlediska ale určitě zaslouží pochvalu. Zvlášť s ohledem na to, že je mu teprve dvaadvacet let a Jihlava se letos ocitla v hodně těžké situaci. Máme na mysli změnu trenérů, pád mimo osmičku... Z psychického hlediska to rozhodně nebyl lehký rok. 

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz