TOP 100 hráčů sezony: Jiří Krisl (35. místo)

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 35. místě se umístil Jiří Krisl (HC ZUBR Přerov).

Chance liga na Hokejka TV

Je zpět!

V minulé sezoně se zdálo, že kariéra Jiřího Krisla míří za zenit. Poté, co se nedomluvil doma v Havířově, odešel do konkurenčního Frýdku-Místku.

A tam to Krislovi nevyšlo, neměl v týmu moc důležitou pozici.

V Přerově se ale znovu zařadil k nejlepším bekům celé soutěže. Skvělý byl směrem dopředu i dozadu. 

Vousatý bek byl jako tradičně neskutečně obětavý, zblokoval hned 82 střel. Jde o druhý nejvyšší počet v Chance lize, hned po Jakubu Suchánkovi.

K tradičnímu důrazu přidal i skvělou produktivitu. Základní část zakončil se čtyřmi góly a jednadvaceti asistencemi. Byl tedy druhým nejproduktivnějším bekem Zubrů. Hned dvanáct bodů získal v přesilovkách.

Současně byl i nejvytíženějším hráčem týmu, který skončil v tabulce na skvělém druhém místě. Krisl za zápas v průměru zvládl 21 minut a devět vteřin.

V rovnovážném stavu byl u 39 vstřelených a jen u 25 inkasovaných gólů. To dává 61% podíl, lepší je v tomto ohledu z přerovských beků už jen Jakub Kubeš. Krisl zaujal také častou střelbou, celkem vyslal na branku 110 střel. Odměnou mu byly čtyři góly, přičemž hned dvě jeho trefy se ukázaly jako vítězné.

Jo a málem bychom zapomněli – neocenitelné byly i Krislovy vůdčí schopnosti. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz