TOP 100 hráčů sezony: Ľubomír Malina (85. místo)

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 85. místě se umístil Ľubomír Malina (AZ RESIDOMO Havířov).

Chance liga na Hokejka TV

Ľubomír Malina patřil k nejlepším defenzivním obráncům v soutěži. Ale pozor, nemyslíme tím, že by jen odpaloval puky po mantinelu a pak šel střídat... 

Trenéři měli ve slovenského beka, který přišel před sezonou z Přerova, obrovskou důvěru: právě Malina byl nejvytíženějším hráčem Havířova, za zápas zvládal 21 minut.

Chodil jak na oslabení, tak na přesilovky. V produktivitě ovšem tolik vidět nebyl, základní část zakončil s bilancí 4+11. V žebříčku je tak hlavně díky své spolehlivé hře.

I když z ledu skoro neslezl, téměř nefauloval – celkem měl jen 18 trestných minut. Při hře pět na pět byl u 30 vstřelených a jen u 27 inkasovaných branek. Měl přitom hodně těžké starty – trenéři ho rádi posílali na led v době, kdy se vhazovalo v obranném pásmu.

Dá se říct, že Malina byl synonymem havířovského hokeje: spolehlivost, obětavost, disciplinovanost. A díky těmto vlastnostem přišel týmový úspěch: Havířov skončil pátý, což je nejlepší výsledek od jeho návratu do první ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz