TOP 100 hráčů sezony: Lukáš Nedvídek (70. místo)

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 70. místě se umístil Lukáš Nedvídek (SK Horácká Slavia Třebíč).

partneři českého hokeje

V minulé sezoně vytvořil Nedvídek s 50 body klubový rekord Horácké Slavie. I letos se k této metě blížil, nakonec zůstal na 46 bodech (20+26) – což bylo o dva méně než měl vítěz týmové produktivity Ladislav Bittner. Nedvídek byl zároveň se dvaceti góly druhým nejlepším střelcem Třebíče.

Horácká Slavia měla po Motoru nejlepší přesilovku v lize (23,11 %). A právě Nedvídek získal z třebíčských hráčů v početních výhodách nejvíc bodů – celkem 22. V měřítku celé soutěže bylo jen pět jiných hokejistů s více přesilovkovými body.

K Nedvídkovi se váže ještě jeden zajímavý údaj: žádný jiný prvoligový útočník toho letos neodehrál víc než on. Protože měl hodně vysoký průměrný ice time (20:06) a zůstal zdravý, v sezoně nakonec odbruslil přes 1 165 minut. 

Podobně jako celý tým měl Nedvídek pomalý rozjezd, ve druhé polovině sezoně ale vstřelil několik důležitých gólů (celkem zaznamenal pět vítězných branek) a měl velkou zásluhu na tom, že Třebíč zakončila sezonu ve velkém stylu. V posledních 26 utkáních sezony nebodovala jen dvakrát.

Výborně měla rozehrané i předkolo, jenže...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz