TOP 100 hráčů sezony: Markus Korkiakoski (12. místo)

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 12. místě se umístil Markus Korkiakoski (HC Stadion Litoměřice).

partneři českého hokeje

Markus Korkiakoski vyrovnal svůj loňský rekord v počtu bodů získaných cizincem během jedné základní části. Stejně jako v minulé sezoně získal 57 bodů.

Tentokrát vznikly součtem 25 gólů a 32 asistencí. Korkiakoski skončil mezi prvoligovými střelci sedmý, v kanadském bodování potom osmý. A statistiky si rozhodně nevylepšoval díky druhým asistencím, primárních bodů má hned 49. Pouze Petr Kafka je v tomto ohledu lepší.

Hned 30 ze svých 57 bodů získal v přesilovkách. Žádný jiný útočník nebyl v početní výhodě tak úspěšný jako finský kouzelník. Jedním z receptů na úspěch je častá střelba – Korkiakoski na branku vypálil celkem 171 střel (10. nejvyšší počet v soutěži).

Na začátku sezony přitom Korkiakoski nebyl moc efektivní. Hrál dobře, ale neměl body: po prvních osmnácti zápasech měl bilanci 5+6.

Pak to ale rozjel...

Pro úspěch Stadionu bylo klíčové, že Korkiakoski vydržel celou sezonu zdravý. Nechyběl ani v jednom zápase.

Korkiakoski je všestranný centr, který dokáže tvořit hru, střílet góly, vyhrávat buly (letos 55% úspěšnost), ale i obstojně bránit. V rovnovážném stavu s ním mají Litoměřice poměr 39 vstřelených a jen 32 inkasovaných branek, Korkiakoski byl tedy u daleko méně obdržených branek než třeba Martin Kadlec s Danielem Voženílkem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz