TOP 100 hráčů sezony: Martin Šťovíček (65. místo)

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 65. místě se umístil Martin Šťovíček (SK Horácká Slavia Třebíč).

partneři českého hokeje

Čtyřiadvacetiletý útočník, který dokáže hrát na centru i na křídle, přišel do Třebíče před sezonou z Chomutova. Poprvé v kariéře opustil severní Čechy a vydal se na Moravu.

O tom, že do třebíčské kabiny zapadl, svědčí i to, že dělal dealera s koláčky, které pro kabinu pravidelně pekla jeho máma. 

Šťovíčkovi se vyhnula zranění, nastoupil do 59 utkání s průměrným ice timem 19:37. Celkově pak odehrál 1 157 minut, víc vytížený byl z prvoligových útočníků už jen jeho spoluhráč Lukáš Nedvídek.

A právě s Nedvídkem vytvořil Martin Šťovíček jednu z nejúdernějších dvojic soutěže. Hráli spolu první sezonu, chemie mezi nimi ale skvěle zafungovala. Věděli o sobě, jako kdyby spolu vyrůstali.

Těžko určit, kdo z nich byl lepší, v žebříčku ale máme výš právě Šťovíčka. Proč?

Protože Šťovíček jako jeden z mála zářil už v první části sezony, která se Třebíči vůbec nepovedla. Šťovíček si ale i tehdy držel vysoký standard a po třiceti kolech byl jasně nejproduktivnějším hráčem (8+14). 

Sezonu nakonec zakončil s bilancí devatenácti gólů (3. v týmu) a 28 asistencí (1.), v součtu tedy se 47 body (2.). Zaujal i 56% úspěšností na buly.

Kreativní hokejista se navíc držel poučky Není ranky, není branky. Celkem na branku vyslal 186 střel, suverénně nejvíc ze všech třebíčských hráčů. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz