TOP 100 hráčů sezony: Matěj Pekr (58. místo)

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 58. místě se umístil Matěj Pekr (HC Dukla Jihlava).

partneři českého hokeje

Pokud bychom tento žebříček dělali loni, Matěj Pekr by byl bezpochyby v první desítce. Loni pomohl Dukle k prvnímu místu po základní části skvělými 32 góly.

Letos to bylo o dost slabší.

Z Pekrovy strany i z pohledu celého týmu. Ostatně deváté místo Jihlavy hovoří za vše...

Soupeři si na Pekra ale museli dávat pozor pořád. Zkušený křídelník nakonec zakončil sezonu s 23 góly. Šlo o nejlepší hodnotu v rámci Dukly, v celé soutěži byl devátý.

Z toho hned jedenáct branek dal v přesilovkách (4. v lize). Čtyři Pekrovy trefy se potom ukázaly jako vítězné.

Ke 23 gólům přidal devatenáct asistencí, se 42 body byl druhým nejproduktivnějším hokejistou Jihlavy. Obstál i ve hře dozadu: byl u 37 vstřelených a jen u 24 inkasovaných branek.

Navíc kdyby se – podobně jako v NHL – dělala statistika získaných puků, Pekr by byl hodně vysoko. Při forčekingu skvěle pracuje s hokejkou.

Po sezoně přemýšlel, zda v Jihlavě zůstane nebo vyslyší vábení konkurence. Pekr nakonec v Dukle prodloužil smlouvu a přidá v ní třetí sezonu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz